Rowerzyści z promilami

alkometr a2.0

alkometr a2.0Gołdapscy policjanci zatrzymali do kontroli dwóch nietrzeźwych rowerzystów. 51- i 64-latek kierowali jednośladami mając od ponad 0,6 do 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz staną przed sądem i odpowiedzą za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara do 1 roku pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 16:40 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego na jednej z ulic miasta zauważyli jadącego rowerzystę, który miał problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. W związku z podejrzeniem, że kierujący może być nietrzeźwy, funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. Po zbadaniu okazało się, że 64-letni mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

 

Niespełna godzinę później w jednej z miejscowości na terenie gminy Gołdap, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej rowerzystę. Podejrzenia funkcjonariuszy, że kierujący może być nietrzeźwy, potwierdziło badanie alkomatem. 51-latek miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Teraz obaj mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będą tłumaczyć się przed sądem. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi im kara nawet do 1 roku pozbawienia wolności

 


Aktualności

Powiązane artykuły