Wyłoniono projektantów regionalnej trasy rowerowej

puszcza_fragment

puszcza_fragmentSamorząd województwa warmińsko-mazurskiego przeprowadził przetargi na wykonanie dokumentacji projektowej szlaku rowerowego w ramach projektu „Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej-województwo warmińsko-mazurskie”.

Na Warmii i Mazurach trasa, wytyczona przez atrakcyjne krajobrazowo i przyrodniczo tereny nadgraniczne, liczyć będzie 420 km. Powstanie 48 miejsc obsługi rowerzystów. Wartość projektu to ponad 81 mln zł. Wytyczona przez pięć regionów Polski Wschodniej trasa o długości 1982km zaczynać będzie się w Bieszczadach a zakończy na Żuławach. W naszym regionie samorząd województwa będzie budować trasę w partnerstwie z 42 partnerami(powiaty, gminy, nadleśnictwa).

Od punktu styku z województwem podlaskim na Trójstyku Granic PL-RUS-LT w Bolciach-Przesławkach trasa przebiegnie przez Stańczyki, Kiepojcie, Dubeninki, Czarne, Gołdap, Boćwinkę, Banie Mazurskie , Węgorzewo, Srokowo, Barciany, Korsze, Sępopol, Bartoszyce, Lidzbark Warmiński, Górowo Iławeckie, Pieniężno, Braniewo, Frombork, Tolkmicko, Elbląg, do Kępy Rybackiej na Żuławach. Trasa zwiększy atrakcyjność turystyczną peryferyjnie położonych okolic nadgranicznych , promując je i aktywizując.

Przetargi zostały rozstrzygnięte w segmentach:

1. powiat elbląski z miastem Elbląg i powiatem braniewskim;

2. powiaty lidzbarski i bartoszycki;

3.powiaty: kętrzyński, węgorzewski i gołdapski.

Przebieg trasy w każdym z powiatów będzie odrębnie projektowany .

Podpisanie umów z projektantami przewidziano na początek czerwca. Zakończenie projektowania , wraz z niezbędnymi decyzjami spodziewane jest wiosną 2014. Wtedy też mają ruszyć przetargi na wykonawstwo trasy. Zakończenie budowy i oddanie trasy rowerowej do użytku ma nastąpić jesienią 2015.

Jarosław Słoma

 


Aktualności

Powiązane artykuły