Budujemy dobre sąsiedztwo z Rosjanami

W dniach 23-25 maja 2013 odbędą się na Warmii i Mazurach DNI OBWODU KALININGRADZKIEGO organizowane we współpracy rządu obwodu z samorządem województwa warmińsko-mazurskiego.

Liczne wydarzenia kulturalne w Olsztynie , Elblągu i Ełku towarzyszyć będą spotkaniom politycznym i gospodarczym.

Będę miał zaszczyt przewodniczyć reprezentacji samorządu województwa podczas spotkań z partnerami rosyjskimi. To pierwsza tak szeroka prezentacja regionu naszych sąsiadów od czasu uruchomienia małego ruchu granicznego. Chcemy, aby z ożywionej współpracy korzyści odnosiły oba regiony, mieszkańcy żyjący po obu stronach granicy. Cieszymy się z coraz większego zainteresowania i obecności rosyjskich turystów na Warmii i Mazurach. Liczymy na wzrost zainteresowania naszych mieszkańców ofertą turystyczną obwodu. Bardzo zależy nam na rozwoju kontaktów i współpracy gospodarczej.

Odbędą się oficjalne spotkania przedstawicieli regionu z reprezentantami rządu obwodu.

W Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie podczas otwarcia Dni 23 maja wystąpi Kaliningradzka Orkiestra Symfoniczna

24 maja w Olsztynie odbędzie się Forum Współpracy Biznesowej z udziałem przedsiębiorców polskich i rosyjskich, reprezentantów instytucji otoczenia biznesu oraz polityków z obu krajów .

Dyskusja w ramach pięciu stołów tematycznych dotyczyła będzie współpracy w branżach:

-infrastruktura transportowa;

-budownictwo, Mistrzostwa Świata 2018

-rolno-spożywcza;

-turystyczna;

-strefy ekonomiczne i przemysłowe, parki technologiczne.

Zachęcam zainteresowanych Państwa z terenu Mazur do udziału w tych wydarzeniach.

Jarosław Słoma

 


Aktualności

Powiązane artykuły