Sukcesy LA OSiR w Wilnie

biegi_19

biegi_19Na zaproszenie sportowców z Litwy biegacze sekcji LA OSiR Gołdap wraz z trenerem Dawidem Karniłowiczem w dniach 16-17 maja pojechali na zawody do Niemenczyna niedaleko Wilna.

Pierwszy dzień upłynął nam na zwiedzaniu, dzięki temu mieliśmy okazję zobaczyć piękne zabytki Wilna oraz przepiękne stare miasto z licznymi kościołami i dziełami sztuki. Drugiego dnia przyszła pora na rywalizacje sportową. W malowniczo położonym lesie odbyły się biegi przełajowe poświęcone Dniu Konstytucji 3 Maja.

W licznie obsadzonych biegach zawodnikami ze szkoły mistrzostwa sportowego w Niemenczynie a także zawodnikami z Rosji i Białorusi, Gołdapscy biegacze udowodnili, że liczą się również na zawodach międzynarodowych.

O to wyniki naszych zawodników:

600 m, rocznik 2002 i młodsi – V miejsce Kacper Taudul;

1000 m, rocznik 2001-2002 – IV miejsce Maciej Żamojtuk;

1000 m, rocznik 1999-1997 – II miejsce Ola Mejcz;

1791 m, rocznik 1999-1997 – I miejsce Mateusz Wielgus i IV miejsce Konrad Poreda;

1791 m, rocznik 1996-1994 – I miejsce Maria Wojda

Serdeczne podziękowania panu staroście Andrzejowi Ciołkowi oraz dyrektorowi OSiR w Gołdapi za pomoc w transporcie i organizacji pobytu młodzieży podczas wyjazdu.

 

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Sukcesy LA OSiR w Wilnie

 1. qwerty

  tylko proszę niech szkoły nie przypisują sobie sukcesu a w szczegulności jedna z panem dyrektorem. To jest sukces p.Karniłowicza i jego sekcji. GRATULACJE.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. qwerty2

  Gratulacje za wyniki, oczywiście nikt nie umniejsza sukcesów dzieci ale komentarz powyższy ewidentnie potwierdza że uczniowie którzy nie występują pod szyldem szkoły a tylko klubów nie powinny brać udziału w plebiscycie na sportowca danego roku- w zeszłym roku było tyle złośliwych opinii w tej sprawie

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. monika

  Nie zgadzam się z Tobą, tam gdzie liczą się punkty do klasyfikacji lub rywalizacji międzyszkolnych LA Osir ZAWSZE wpisuje jaką szkołę dany zawodnik reprezentuje, tam gdzie liczą się kluby, bez sensu jest wpisywać szkołę ponieważ to niczego nie wnosi, np.Kacper – mój syn , który bierze udział w zawodach pływackich , podczas których jest rywalizacja między klubami i startują dzieci tylko z klubów to trudno żeby wpisane było SP 3 które nikomu nic w Polsce nie mówi i punktów nie zdobędzie, co nie umniejsza faktu, że jest godnym reprezentantem tej szkoły i naszego miasta. Jeśli są jakieś nieścisłości w regulaminie plebiscytu to trzeba to doprecyzować – czy liczy się tak naprawdę – najlepszy sportowiec , czy reprezentant szkoły. Jako osoby prowadzące danego zawodnika zawsze można wpisać i trenera i nauczyciela w-f nikt chyba pretensji mieć nie będzie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...