Wręczali Pancerniki Gustawa

pancernik gustaw

pancernik gustawDbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, gołdapscy policjanci podczas piątkowych działań „Pasy” postanowili sprawdzić czy dorośli oraz dzieci przestrzegają zasad bezpiecznej jazdy w samochodzie, korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz z fotelików i podstawek. W trakcie kontroli drogowych funkcjonariusze bacznie przyglądali się przestrzeganiu przez kierowców przepisów. Oprócz konieczności zapinania pasów, policjanci przypominali także o ważnej i istotnej kwestii, jaką jest przewożenie dzieci w fotelikach ochronnych.

Na terenie powiatu gołdapskiego funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali 41 pojazdów. Za jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa policjanci ukarali mandatami 8 kierowców a wobec jednego z kierujących sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Ponadto w kontrolowanych pojazdach stwierdzili dwa przypadki, gdy kierowcy przewozili dzieci bez fotelików, za co również zostali ukarani mandatami.

W trakcie działań policjanci wręczali kontrolowanym uczestnikom ruchu drogowego maskotki, które są symbolem ogólnopolskiej kampanii „Klub pancernika klika w fotelikach” i maja przypominać o podstawowych zasadach bezpiecznego podróżowania.

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Wręczali Pancerniki Gustawa

  1. xyz

    Bardzo fajna akcja, popieram :). Zaintrygował mnie jednak tytuł wiadomości ;). Może Redakcja wyjaśni, jakiego Gustawa są te pancerniki? Kim jest lub był ten Gustaw? I dlaczego jest posiadaczem pancerników?
    Pozdrawiam 🙂

    1. No wiesz – może od Karola Gustawa:-)

  2. Franek

    Klub Pancernika Gustawa to jest biznes.Maskotka jest rozprowadzana jako coś niby w celu ochrony dzieci. Prosze zobaczyć kto jest właścicielem firmy.