Posłużył się podrobionym dokumentem

paragraf

paragrafFunkcjonariusze gołdapskiej Placówki Straży Granicznej zatrzymali 47-letniego obywatela Litwy, który podczas kontroli na przejściu granicznym okazał podrobione prawo jazdy. Teraz podejrzany odpowie przed sądem. Za posługiwanie się fałszywym dokumentem grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Sobotniej nocy funkcjonariusze Straży Granicznej na przejściu granicznym Gołdap-Gusiew zatrzymali 47-letniego obywatela Litwy, który chciał przekroczyć granicę państwa i dostać się do Rosji. Kierowca osobowego audi okazał funkcjonariuszom niezbędne dokumenty. W trakcie kontroli okazało się, że 47-latek posłużył się blankietem prawa jazdy, którego wygląd wzbudził podejrzenie funkcjonariuszy, co do jego autentyczności. Mundurowi w systemach litewskich sprawdzili, że mężczyzna nie posiada wydanego prawa jazdy o podanym blankiecie.

 

Podejrzany usłyszał zarzut posługiwania się podrobionym dokumentem, do czego się przyznał. Wyjaśnił policjantom, że prawo jazdy stracił za przekroczenie prędkości na Litwie, a nowy blankiet kupił na jednym z litewskich bazarów. Za posługiwanie się podrobionym dokumentem Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 


Aktualności

Powiązane artykuły