Przedstawiono im zarzuty kradzieży i rozboju

światła policyjne

światła policyjneGołdapscy kryminalni zakończyli postępowanie skierowane przeciwko czterem osobom, którzy dokonali 3 kradzieży i rozboju na terenie miasta Gołdap. Sprawcy kradli głównie butle z gazem i drewniane elementy budowlane.

Jeden z nich dopuścił się również rozboju. W sumie spowodowali straty na ponad 2290 złotych. Akt oskarżenia w tej sprawie trafi do do oleckiego sądu.

 

Od początku roku policjanci z gołdapskiej komendy odnotowali liczne kradzieże butli gazowych i drewnianych elementów budowlanych. Praca policjantów doprowadziła do ustalenia i zatrzymania czterech osób w wieku od 30 do 45 lat, podejrzanych o popełnienie tych wszystkich przestępstw.

Kryminalni ustalili, że od stycznia do marca br. zatrzymani dokonali pojedynczo bądź w porozumieniu 3 kradzieży i rozboju na terenie Gołdapi. Dwóch mężczyźni i dwie kobiety kradło butle gazowe i drewniane elementy budowlane. Jeden z mężczyzn dopuścił się również rozboju. Łączną wartość strat oszacowano na ponad 2290 złotych. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów. Osobom przedstawiono zarzuty kradzieży i rozboju. Akt oskarżenia trafi do Sądu Rejonowego w Olecku.

Kodeks Karny za przestępstwo kradzieży przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za rozbój karę do 12 lat pozbawienia wolności.

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Przedstawiono im zarzuty kradzieży i rozboju

  1. xyz

    Bardziej po polsku byłoby: …przeciwko czterem osobom, które dokonały… 😉 Czyżby przedświąteczne przemęczenie? 🙂 Pozdrowienia dla Redakcji 🙂