Z początkiem wiosny w Pogorzeli

pogorzel_wiosna_4

pogorzel_wiosna_4Szkoła Podstawowa w Pogorzeli od wielu lat współpracuje z Polską Akcją Humanitarną, która pomaga budować studnie oraz sanitariaty w krajach, które tego najbardziej potrzebują. Uczniowie z naszej szkoły przyczyniają się do powstawania takich studni poprzez rozprowadzanie i kupowanie, bransoletek, toreb i innych przedmiotów dostarczanych nam przez PAH.

Udowadniamy tym, iż nie jesteśmy obojętni na ludzką krzywdę.

Podczas naszych obchodów uczniowie obejrzeli prezentację o wodzie, poprzez którą zwłaszcza młodszym uczniom przybliżony został problem braku wody w różnych miejscach na świecie. Wyświetlony również został wstrząsający film o braku wody i cierpiących dzieciach ze strony internetowej PAH. Ponadto uczniowie brali udział w konkursach z wiedzy o wodzie, plastycznym, obserwowali i brali udział w doświadczeniach związanych z wodą oraz uczestniczyli w zawodach sprawnościowych. Na koniec dnia wszyscy uczniowie na podłodze ułożyli ze zbieranych plastikowych nakrętek symboliczną kroplę wody.

Światowy Dzień Wody powołany został w czasie konferencji Szczyt Ziemi 1992 (UNCED) w Rio de Janeiro w Brazylii, w ramach Agendy 21. Powodem był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej.


Aktualności

Powiązane artykuły