Przypominaliśmy zasady dobrych manier

zabawy_przedszkole_8

zabawy_przedszkole_8W ramach realizacji programów „Przedszkolny zuch dba o ruch” i Savoir-vivre, czyli dobre maniery” dzieci z grupy 5l „a” i 5l „b” w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi, spotkały się, aby wspólnie poćwiczyć i podnosić swoją sprawność fizyczną.

Wspólne ćwiczenia gimnastyczne – to radość i integrowanie się grupy. Ćwiczyliśmy metodą W. Sherborne, która wyzwala swobodę zachowań, daje radość z działania w grupie, zbliża do siebie uczestników, uczy pokonywania własnych zahamowań. Przeszliśmy również tor przeszkód, każdy starał się pokonać go jak najszybciej.

W czasie wspólnych ćwiczeń przypominaliśmy zasady dobrych manier, aby każdy przedszkolak ich przestrzegał. Przeprowadziliśmy konkurs „Mistrz dobrych manier”, który przypomniał dzieciom między innymi o: odpowiednim zachowaniu się przy stole, ubiorze adekwatnym do pogody i okoliczności czy magicznych słowach.

Na koniec ćwiczeń był wspólny poczęstunek – oczywiście marchewka i jabłka – bo przedszkolny zuch dba o ruch, dobre maniery i zdrowe odżywianie.

Spotkamy się wiosną na przedszkolnym podwórku i wspólnych zabawach sportowych przestrzegając zasad fair-play.

Wychowawczynie grup: Anna Paszczyńska i Grażyna Fiszer

 


Aktualności

Powiązane artykuły