W Gołdapi mogą być nowe miejsca pracy

ZPS_spotkanie-informacyjne_ADELFI

ZPS_spotkanie-informacyjne_ADELFIPodejścia do problemu bezrobocia są różne. Do tych, które stawiają na jego rozwiązanie i znalezienie pracy, należy m.in. założenie spółdzielni socjalnej. Czas na to jest szczególny, ponieważ już na starcie można dostać pomoc ekspertów i pieniądze niezbędne do najważniejszych pierwszych wydatków nowego przedsiębiorstwa.

O szczegółach będzie można dowiedzieć się już jutro, 30 stycznia, o godz. 10:00 na spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Gołdapi.

 

Od poniedziałku, 28 stycznia, trwa rekrutacja chętnych do projektu „Poznaj biznes i zostań przedsiębiorcą społecznym”. Pomoc mogą otrzymać przede wszystkim osoby bezrobotne, które w praktyce będą uczyć się prowadzić swój biznes w postaci przedsiębiorstwa społecznego, wezmą udział w certyfikowanych kursach zawodowych i otrzymają pieniądze na zakup sprzętu, maszyn czy towaru, które są niezbędne spółdzielni socjalnej, zwłaszcza na starcie. O wsparcie ubiegać się mogą grupy minimum 5-osobowe. Ważne, by były to osoby już znające się – to zwykle ułatwia prace, niweluje konflikty, które mogą się zdarzać przy prowadzeniu wspólnego przedsiębiorstwa.

 

Możliwość skierowana nie tylko do samych bezrobotnych mieszkańców powiatu gołdapskiego, ale także do osób niepełnosprawnych, wychodzących z bezdomności i uzależnień, byłych więźniów. W ich wchodzeniu na rynek pracy mogą być pomocne organizacje pozarządowe czy samorządy lokalne, które z myślą o nich utworzą spółdzielnie socjalne osób prawnych.

 

O szczegółach można będzie usłyszeć podczas spotkania informacyjnego, które odbędzie się 30 stycznia 2013, o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Gołdapi (ul. Krótka 1).

 

Szczegółowych informacji o możliwościach zatrudnienia osób niepracujących udziela specjalista ds. rekrutacji w subregionie ełckim – Hubert Górski ze Stowarzyszenia ADELFI (Ełk, ul. Małeckich 3 lok. 18 (II piętro); tel. 87 737 78 45, e-mail: dotacje@adelfi.pl). O projekcie można dowiedzieć się więcej także ze strony www.dotacjeES.pl. Rekrutacja chętnych trwa do 15 lutego 2013.

 

Projekt „Poznaj biznes i zostań przedsiębiorcą społecznym” prowadzi Stowarzyszenie ESWIP razem ze Stowarzyszeniem ADELFI i Fundacją Rozwoju Przedsiębiorczości ATUT. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Jolanta Prokopowicz, Stowarzyszenie ESWIP

ZPS_spotkanie-informacyjne_ADELFI

ZPS-logotype-color-kreska

 

Powiązane artykuły