Ferie w OHP z Łotwą

wymiana_10

wymiana_10W ramach programu „Młodzież w działaniu” Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi w dniach 21-28 stycznia zrealizowało dwustronną wymianę młodzieżową z Łotwą.

Przez 7 dni młodzież uczestnicząca w projekcie miała możliwość poznania i zrozumienia bogactwa tradycji i kultury innego kraju Europy. W projekcie udział wzięły 23 osoby. Bezpośredni kontakt przedstawicieli dwóch krajów Polski i Łotwy przyczynił się do poznania zwyczajów świątecznych, codziennych obyczajów, tradycji, kuchni, sposobów spędzania czasu wolnego. Te doświadczenie z pewnością wpłynęło na pozytywne spostrzeganie innych kultur i konfrontację ze stereotypami. Młodzież rozmawiała głównie w języku angielskim, uczestniczyła w różnego rodzaju zajęciach: dyskusjach, warsztatach, wspólnych zabawach, spacerach po ciekawych miejscach Gołdapi.

 

Pomoc przy realizacji projektu okazali:

– Pan Andrzej Murzyn z Gołdapskiego Stowarzyszenia Pszczelarzy w Gołdapi- przeprowadzenie zajęć edukacyjnych na rzecz młodzieży uczestniczącej w międzynarodowej wymianie młodzieży;

– Pan Mirosław Bobrowski wraz z grupą młodzieży działającej przy Domu Kultury w Gołdapi – zorganizowanie pokazu tańca z ogniem;

– Pan leśniczy Henryk Bazylewicz z Nadleśnictwa Gołdap – przeprowadzenie zajęć edukacyjnych o tematyce przyrodniczej na rzecz młodzieży uczestniczącej w międzynarodowej wymianie młodzieży.

Wymienionym osobom dziękujemy za cenny wkład w realizację projektu.

Koordynator projektu – Ewelina Nierwińska-Szoka

 


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Ferie w OHP z Łotwą

 1. sluchacz

  bardzo pozytywna inicjatywa, miło wiedzieć , ze coś się robi dla młodzieży nie tylko z liceum… brawo

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. janek z OHP

  A ja mam takie małe pytanie. Czy nazwisko osoby publikującej ten post to jest przypadkowy zbieg nazwisk z panem vice z OHP. Jak przypadkowy to oki, ale jeśli jest zbieżność /bliska/ to już było przerabiane w przypadku zarządzania całym OHP i centrum szkoleniowym. Mam nadzieję, że nie nie ma tu przykładu nepotyzmu

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. bolek też z ohp

  Zrobiono fajną rzecz. Wiele młodych osób miało interesujące ferie. Ktoś napracował się dla innych a „janek z ohp” z całego komunikatu odczytał tylko nazwisko autorki tekstu i zaniepokoił się rzeczą ważniejszą, nepotyzmem. Otóż „szanowny janku z ohp” zapewniam cię, że nie zachodzi tu zjawisko, które wywołało twój niepokój, ponieważ vice OHP jak i autorka tekstu mają tego samego pracodawcę, który nie jest dla nich rodziną ale o tym wie każdy ohp-owiec. Widać, że zamiast do szkoły chodziłeś na wagary.
  Wikipedia: Nepotyzm (łac. nepos – wnuk, bratanek) – faworyzowanie członków rodziny przy obsadzaniu stanowisk i przydzielaniu godności.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...