Włamali się do kościoła zielonoświątkowego

gwiazda_goldapi

gwiazda_goldapiPolicjanci z gołdapskiej komendy Policji zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem dwóch sprawców. 18-letni Henryk S. oraz jego 16-letni wspólnik włamali się do Kościoła Zielonoświątkowego, z którego ukradli artykuły spożywcze. W trakcie pościgu policjanci zatrzymali podejrzanych. Teraz Henryk S. odpowie przed sądem, mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast sprawą nieletniego Norberta K. zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Dzisiejszej nocy oficer dyżurny gołdapskiej Komendy Policji otrzymał informację, że dwóch mężczyzn włamuje się do jednego z tamtejszych kościołów. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol, na widok którego mężczyźni zaczęli uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nimi. Widząc biegnących policjantów w mundurach do pościgu przyłączył się funkcjonariusz będący po służbie. Po chwili policjanci zatrzymali 18-letniego Henryka S. oraz 16-letniego Norberta K., mieszkańców Gołdapi.

Jak się okazało, mężczyźni poprzez wybicie szyby w oknie kościoła zielonoświątkowego dostali się do jego wnętrza. Ich łupem stały się artykuły spożywcze. Łączna wartość strat, jakie sprawcy spowodowali swoim zachowaniem, to 700 złotych. Skradzione mienie zostało w całości odzyskane i zwrócone.

Teraz Henryk S. odpowie przed sądem, mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast sprawą nieletniego Norberta K. zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

 


Aktualności

Powiązane artykuły