Spotkanie z młodym profesjonalistą

czytelnia_3

czytelnia_3W Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się spotkanie młodzieży z Samorządowego Gimnazjum w Grabowie oraz Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi z młodym profesjonalistą Łukaszem Anwajlerem – twórcą aplikacji do telefonów komórkowych dla firm z Polski, Szwajcarii i USA, organizatorem konferencji oraz młodym przedsiębiorcą.

Spotkanie zorganizowane w ramach projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera”, którego celem jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy „YouthSpark” oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Młodzież, która w najbliższej przyszłości będzie musiała wybrać drogę zawodową miała okazję dowiedzieć się, jak planować swoją przyszłość, uwzględniając rolę nowych technologii.

Pierwszym punktem spotkania było powitanie i przedstawienie młodego profesjonalisty. Następnie w ramach rozgrzewki uczestnicy mieli za zadanie wykazać się kreatywnością. Przy okazji rozwinęli swoją wiedzę na temat niektórych zawodów i dowiedzieli się, np. kim jest rezydent a kim spedytor.

Punktem głównym spotkania było wystąpienie młodego profesjonalisty, który podkreślał jak ważną decyzją jest wybór profesji, w której spełnimy się zawodowo i która będzie naszą inspiracją. Następnie były pytania do pana Łukasza, np.: – Czy trudno było osiągnąć sukces? Jakie są plusy i minusy Pana pracy? Oraz: -Ile Pan zarabia i czy to Pana satysfakcjonuje? Odpowiedz padła oczywista: Apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Po wystąpieniu gościa uczestnicy wzięli udział w quizem wiedzy o aktualnej sytuacji i trendach na rynku pracy. Następnie każdy uczestnik anonimowo napisał na karteczkach coś, co najbardziej go zainspirowało podczas spotkania. (SG)

czytelnia_8

czytelnia_7

czytelnia_6

czytelnia_5

czytelnia_1

czytelnia_2

czytelnia_3

czytelnia_4

 


Aktualności

Powiązane artykuły