Pierwsze zawody ligi narciarskiej za nami

narty_12_12_16

narty_12_12_16Warunki śniegowe pozwoliły na przeprowadzenie pierwszych tym sezonie zimowym zawodów narciarskich w Gołdapi. Sprinty w ramach pierwszego rzutu ligi narciarskiej odbyły się w sobotę na stadionie OSiR.

Wystartowało ponad 30 zawodników, w tym niemal połowa to seniorzy. Pozostali, czyli uczestnicy młodszych kategorii, reprezentowali Grabowo.

W finale sprintu seniorów pierwsze miejsce zajął Hubert Paszowski, II – Daniel Żamojtuk, III – Sebastian Ciborowski, IV – Sebastian Saniuk.

W kategorii seniorów wystartowała jedna kobieta – Aneta Ciborowska.

Organizatorem zawodów był OSiR.

Wyniki szczegółowe:

wyniki I rzutu LN – Sprinty

wyniki I rzutu LN – Sprinty

wyniki I rzutu LN – Sprinty

 

Powiązane artykuły

9 komentarzy do “Pierwsze zawody ligi narciarskiej za nami

 1. ,,13"

  Witam. Gratuluję uczestnikom sportowej walki. A gdzie zawodnicy p. Matławskich/kadra wojewódzka/ ?Za niski poziom imprezy?

 2. głos

  W latach 80-tych np. w SP3 było około 1000 par nart. a teraz ??????
  Pytanie do władz – Panie Burmistrzu Panie Starosto co WY robicie dla SZKÓŁ oprócz zwolnień ????????????????????????????????
  Co robi Wydział Oświaty w Gołdapi – oprócz trzymania się mocno za stołek.?!!!!!!!!!!!!
  Ile Projektów Napisała Pani z Wydziału Oświaty??? Ile pieniędzy z zewnątrz pozyskała dla szkół ?????????????????????
  Mamy takie „szczęście” że gdyby w większości przypadków nie prywatne zajęcia sponsorowane przez rodziców to nic by się nie działo.

  1. No tak… Z jednej strony dobrze, że OSiR organizuje zawody narciarskie i robi to z zaangażowaniem, z drugiej smutno mi się jakoś zrobiło po ostatnich biegach. Odniosłem wrażenie, że nie mamy szans, by stać się ośrodkiem narciarstwa w północno-wschodniej Polsce. Biorąc pod uwagę warunki jakie nam dała natura zaryzykuję stwierdzenie, że my po prostu nie mamy narciarstwa. Nasze narciarstwo zanikło i zostało jakby zapomniane, także przez samorządy, bowiem nie mówi się o nim jako jednym ze sportowych priorytetów powiatu. Przyczyny – brak koordynatora (może klubu z prawdziwego zdarzenia), animozje między trenerami i instruktorami oraz to, że większość dyrektorów szkół naszego powiatu nie czuje tego tematu. Inna rzecz – sprowadzamy gołdapskie narciarstwo głównie do wykorzystania Pięknej Góry i to staje się takim trochę nadmuchiwanym balonem. Piękna Góra to, rzecz jasna, ogromny atut w aspekcie rekreacyjnym – gdzie natomiast wyniki i, sportowy – narciarski, narybek, który w takim miejscu powinien być widoczny? Grabowo wszystkiego nie załatwi. Natomiast dzisiejsi seniorzy (i chwała im za sportowe zacięcie) kiedyś się wykruszą. Tyle że nie widać następców choćby Paszkowskiego lub Żamojtuka, dla których narty to również pasja. A pasję zaszczepić nie jest łatwo.
   Wydaje mi się, że ci, którym leży na sercu gołdapskie narciarstwo (a zależy na tym choćby dyrektorowi OSiR-u) powinni dać sobie spokój ze strukturą, jaką jest trup w postaci Okręgowego Związku Narciarskiego i poszukać swojej alternatywy.

 3. ,,13"

  Tylko ten ,,TRUP”/a dokładniej jego Prezes/jest formalnie ciałem decyzyjnym dla prezesa Warmińsko Mazurskiej Federacji Sportu w Olsztynie i dzięki niemu w tym roku nie posiadamy dofinansowania nart na poziomie młodzika.Ma za to dofinansowanie kadra na poziomie Juniora/7500zł dla dwóch osób/-zawodnicy….? .Dzięki działalności tego ,,TRUPA”w styczniu 2012r.pozostawiono w górach bez pieniędzy grupę dzieci będących narciarską kadrą młodzika.Losem tej grupy nie był zainteresowany prezes WMFS w Olsztynie,ani p.Prezes OzN w Goldapi.

 4. ;P

  1)To nie były żadne zawody, w kat. 99-97 wystartowało 6ciu zawodników gdzie sama 5 to Grabowo..
  2) Nie rozumiem dlaczego Ci „pseudo” zawodnicy od Matławskich są w kadrze wojewódzkiej a nie zawodnicy z Grabowa którzy maja pojęcie o nartach oraz z tego co przeglądałem w internecie to na zawodach na południu Polski zawodnik p Matławskich ukonczył bieg ze strata 40 min do 1 miejsca natomiast u zawodnikow z Grabowa strata wyniosła max 1.20 min..

 5. ,,13"

  To co się dzieje w chwili obecnej z finansowaniem kadr wojewódzkich młodzika i juniora w narciarstwie biegowym -jest to nowa,, strategia” wypracowana przez p. Prezes Okręgowego Związku Narciarskiego w Gołdapi z p.Prezesem Warmińsko Mazurskiej Federacji Sportu w Olsztynie,po tym jak uczeń z Grabowa zajął VI m.na centralnych zawodach SZS w Zakopanem.W tym roku żaden zawodnik z Grabowa nie jest objęty dofinansowaniem.Pani dyrektor ZS w Grabowie w tym roku w wakacje omówiła udostępnienia szkoły dla potrzeb zorganizowania obozu sportowego.

 6. smutny_programista

  Proszę Państwa
  Proszę o przeanalizowanie komunikatów z zawodów. Dziewczęta (rocznik 2000) obstawiły dwa dystanse – szkoły podstawowe i ponadgimnazjalne. Mamy potęgę w narciarstwie biegowym… Gratulacje młodym Paniom.

 7. ,,13"

  witam.myślę,ze wszyscy startujący /a jest to w przeważającej ilości LIDER GRABOWO/
  są jak na początek reaktywacji narciarstwa fajnym zapleczem.Zostanie to jednak prawdopodobnie spaprane,bo to nie ta ,,BAJKA”Nikt nie liczy się z efektami pracy.Na chwilę obecną ta grupa sportowa zostanie przemilczana.pozostaną marzenia dzieci i bicie przysłowiowej piany./ale kogo to obchodzi?/to tylko dzieci,zawsze można obwinić nauczyciela-dyr.szkoły będzie ok,bo zwróci kasę do gminy i dostanie nagrodę.

 8. ;P

  Panie smutny programisto dziewczeta (2000 r) wygrały obie kategorie tylko dlatego ze nikt nie startował, i nie ma czym sie szczycic bo czas 3 min na 800 m to nic dobrego. Wesolych swiat