To była podwójna promocja

dzien_turystyki_12_2

dzien_turystyki_12_2Wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki każdego roku odbywają się w innym mieście. Jest to dla takiego miejsca wyróżnienie i okazja do promocji. Także okazja docenienia tych, którzy zasłużyli się dla regionu, a takich jest niemałe grono również w Gołdapi.

Chociaż są też osoby spoza Gołdapi dla nas zasłużone, bo przecież Henryk Górny, który otrzymał dziś odznaczenie Za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego i który uratował gołdapską wieżę ciśnień, robiąc z tego jedną z największych atrakcji miasta, pochodzi z Giżycka. Tym samym odznaczeniem zaszczycono dwóch gołdapian – Zbigniewa Mieruńskiego i Tadeusza Rudziewicza.

Zasłużeni dla turystyki otrzymali honorowe odznaki, m.in.: Justyna Charkiewicz, Jaromir Krajewski, Stowarzyszenie „Żytkiejmska Struga”, Stowarzyszenie „Głos Puszczy Rominckiej”, Fundacja Puszczy Rominckiej i Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach.

Pięknymi statuetkami Rominckiego Rysia, za zasługi nie tylko na polu turystyki, obdzielał starosta Andrzej Ciołek – otrzymały je cztery osoby z terenu powiatu gołdapskiego: Anna Naruszewicz, Aleksandra Ratasiewicz, Ryszard Franciszek Dutkiewicz i Andrzej Krajewski.

Imprezie, która odbywała się w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Piękna Góra, towarzyszyły stoiska z wyrobami regionalnymi. Od czasu do czasu gościom ktoś wręczał ulotki z napisem „Wiatrakom NIE!”, co jednocześnie nawiązywało do idei towarzyszącej spotkaniu, czyli propagowaniu energii odnawialnej. O wiatrakach wypowiadał się również marszałek Jarosław Słoma, twierdząc, że ta dziedzina wymaga unormowań prawnych, bowiem wiatraki są w dużej mierze stawiane „na dziko”.

Światowy Dzień Turystyki w Gołdapi prowadziła wicestarosta Ewa Bogdanowicz-Kordjak, natomiast odbywającą się w tym samym czasie Wojewódzką Inaugurację Sportowego Roku Szkolnego 2012/2013 prowadził Marian Mioduszewski.

Była to zatem podwójna promocja.

Wyniki zmagań biegaczy:

Woj Inauguracja ZSZ

 

 

 

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “To była podwójna promocja

 1. Gienia

  Na jednej z fotografii zauważyłam, że na uroczystościach byli również przedstawiciele władz Gminy Banie Mazurskie. Zastanawia mnie po co organizator zaprosił wójta z Bań Mazurskich, przewodniczącą Rady Gminy Banie Mazurskie i wice przewodniczącego rady gminy. Te trzy osoby nie chcą rozwoju turystycznego Gminy Banie Mazurskie, ci przedstawiciele urzędu gminy w Baniach Mazurskich wszystko zrobili żeby projekt rozwoju turystyki Gminy Banie Mazurskie został odrzucony przez radę. Czyżby do Gołdapi udali się po to by dobrze się najeść??

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. jon

  Normalnie zagłada

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...