To była podwójna promocja

dzien_turystyki_12_2

dzien_turystyki_12_2Wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki każdego roku odbywają się w innym mieście. Jest to dla takiego miejsca wyróżnienie i okazja do promocji. Także okazja docenienia tych, którzy zasłużyli się dla regionu, a takich jest niemałe grono również w Gołdapi.

Chociaż są też osoby spoza Gołdapi dla nas zasłużone, bo przecież Henryk Górny, który otrzymał dziś odznaczenie Za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego i który uratował gołdapską wieżę ciśnień, robiąc z tego jedną z największych atrakcji miasta, pochodzi z Giżycka. Tym samym odznaczeniem zaszczycono dwóch gołdapian – Zbigniewa Mieruńskiego i Tadeusza Rudziewicza.

Zasłużeni dla turystyki otrzymali honorowe odznaki, m.in.: Justyna Charkiewicz, Jaromir Krajewski, Stowarzyszenie „Żytkiejmska Struga”, Stowarzyszenie „Głos Puszczy Rominckiej”, Fundacja Puszczy Rominckiej i Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach.

Pięknymi statuetkami Rominckiego Rysia, za zasługi nie tylko na polu turystyki, obdzielał starosta Andrzej Ciołek – otrzymały je cztery osoby z terenu powiatu gołdapskiego: Anna Naruszewicz, Aleksandra Ratasiewicz, Ryszard Franciszek Dutkiewicz i Andrzej Krajewski.

Imprezie, która odbywała się w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Piękna Góra, towarzyszyły stoiska z wyrobami regionalnymi. Od czasu do czasu gościom ktoś wręczał ulotki z napisem „Wiatrakom NIE!”, co jednocześnie nawiązywało do idei towarzyszącej spotkaniu, czyli propagowaniu energii odnawialnej. O wiatrakach wypowiadał się również marszałek Jarosław Słoma, twierdząc, że ta dziedzina wymaga unormowań prawnych, bowiem wiatraki są w dużej mierze stawiane „na dziko”.

Światowy Dzień Turystyki w Gołdapi prowadziła wicestarosta Ewa Bogdanowicz-Kordjak, natomiast odbywającą się w tym samym czasie Wojewódzką Inaugurację Sportowego Roku Szkolnego 2012/2013 prowadził Marian Mioduszewski.

Była to zatem podwójna promocja.

Wyniki zmagań biegaczy:

Woj Inauguracja ZSZ

 

 

 

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “To była podwójna promocja

  1. Gienia

    Na jednej z fotografii zauważyłam, że na uroczystościach byli również przedstawiciele władz Gminy Banie Mazurskie. Zastanawia mnie po co organizator zaprosił wójta z Bań Mazurskich, przewodniczącą Rady Gminy Banie Mazurskie i wice przewodniczącego rady gminy. Te trzy osoby nie chcą rozwoju turystycznego Gminy Banie Mazurskie, ci przedstawiciele urzędu gminy w Baniach Mazurskich wszystko zrobili żeby projekt rozwoju turystyki Gminy Banie Mazurskie został odrzucony przez radę. Czyżby do Gołdapi udali się po to by dobrze się najeść??

     
  2. jon

    Normalnie zagłada