Święto Drzewa w przedszkolu

swieto_drzewa_2

swieto_drzewa_2Od kilku lat 10 października w Polsce obchodzone jest „Święto Drzewa”. Święto to wymyślił w 1872 roku w Stanach Zjednoczonych znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”.

W ramach obchodów tego święta w naszym Przedszkolu Samorządowym nr 1 zorganizowany został konkurs plastyczny „Jesienne drzewo”, którego rozstrzygnięcie odbyło się 10 października. Jednym z celów konkursu było zwrócenie uwagi dzieci na otaczającą nas przyrodę, na różnorodność drzew i ich znaczenie dla ludzi.

W konkursie wzięło udział 24 dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Prace zachwyciły pomysłowością wykonania, a także różnorodnością wykorzystanych materiałów. W holu przedszkola zostały zaprezentowane wszystkie konkursowe drzewa. Autorzy wszystkich prac zostali nagrodzeni. Dzieci otrzymały dyplomy i upominki ufundowane przez Nadleśnictwo Gołdap oraz przez nasze przedszkole.

W dniu Święta drzewa na posesji przedszkola zostało posadzonych 180 małych świerków i 7 jarzębin. Drzewka w przyszłości będą dodatkową ozdobą przedszkola.

Marta Zajkowska, koordynator konkursu

 


Aktualności

Powiązane artykuły