Pochmurne niebo i zimny wiatr nie przeszkodziły

W sobotnie popołudnie, 6 września, uczestnicy projektu „Marsz po zdrowie” realizowanego przez Towarzystwo Aktywności Społecznej „Mazury Garbate” aktywnie  spędzili podczas  biesiady  w Kozakach. Impreza  została przygotowana przez instruktorów świetlic z Grabowa, Kozak i Siedliska i była etapem końcowym podsumowującym projekt.

Pochmurne niebo i zimny wiatr nie przeszkodziły mieszkańcom we wspólnym treningu nornic walking i pokonaniu wyznaczonej trasy- mówi koordynator projektu Ewelina Andruczyk. Pomaszerowali zarówno dorośli, dzieci oraz młodzież.  Część osób została na miejscu by przygotować ciepły  posiłek z grilla oraz słodki  poczęstunek.

W następnej kolejności odbył się blok zabaw i konkursów dla uczestników imprezy. Były zabawy z chustą animacyjną, skoki w workach, chodzenie na szczudłach na czas, bieg na wiaderkach i wiele innych zabaw oraz konkurencji cieszących się zainteresowaniem.

Zabawy i konkursy przygotowali także uczestnicy projektu „Zacznij od nowa – aktywna integracja sposobem przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu” pod okiem animatora kultury współpracującego  ze  świetlicą wiejską w Kozakach.

Po bloku zabaw rozpoczęliśmy  wspólną biesiadę  integracyjną na świeżym powietrzu. W altance można było zjeść ciepłą kiełbaskę przekąskami,  napić się herbaty czy zjeść coś słodkiego. Dzieci grały w piłkę, dorośli grilowali kiełbaskę, a młodzież uczyła się chodzić na szczudłach, nawet deszcz im nie przeszkadzał.

Koordynator Ewelina Andruczyk zakończyła imprezę podziękowaniami wszystkim uczestnikom projektu: mamy nadzieję, iż działania projektowe pozytywnie wpłynęły na podniesienie ogólnej sprawności motorycznej, równowagi oraz harmonii, a dobra wspólne rozwijane podczas wszystkich etapów projektu zwiększyły aktywność dorosłych mieszkańców wsi. Zapraszamy do dalszej aktywności na rzecz społeczności oraz rozwijania zdobytej wiedzy. Liczę, że spotkamy się jeszcze nie raz.

Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VII” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Gminy Gołdap realizowanego  przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Gołdapski Fundusz Lokalny.


Aktualności

Powiązane artykuły