Trwają „Wakacje w Bibliotece”

wakacje_w_bibliotece_17

wakacje_w_bibliotece_17Dużym zainteresowaniem cieszą się tegoroczne „Wakacje w Bibliotece” organizowane przez gołdapską Bibliotekę Publiczną. Na zajęcia zapisało się około 50 dzieci.

– Działania biblioteki są bardzo zróżnicowane, począwszy od zabaw w czytelni i na świeżym powietrzu, wycieczek do instytucji w naszym mieście, malowanie, rysowanie, granie oraz karaoke. Pierwsze zajęcia odbyły się 3 lipca na których dzieci wzajemnie się poznawały i wspólnie z opiekunami grupy napisały regulamin, w którym zawarte zostały punkty dotyczące zachowania na zajęciach w grupie, ostrożności podczas wspólnych wycieczek – wszystko zmierzające do integracji. Dzieci otrzymały identyfikatory, na których wpisały swoje imię co bardzo ułatwia poznawanie – informuje instruktor Halina Wojtanis.

Zajęcia odbywają się nie tylko w budynku biblioteki. Dzieci chodzą na wycieczki, poznając jednocześnie prace niektórych instytucji, choćby Straży Pożarnej, Policji i Urzędu Miejskiego.

Korzystając z dni otwartych w gołdapskiej Jednostce Wojskowej dzieci poszły na wycieczkę i zobaczyły przemarsz żołnierzy. Po kolejnym dniu malowania, rysowania „Wakacji moich marzeń” przez dzieci bibliotekarze 11 lipca zorganizowali niespodziankę a mianowicie grilla z kiełbaskami na łonie natury połączonego z grami na świeżym powietrzu. W drugim tygodniu spotkań w bibliotece dzieci oglądały film pt. „Epoka lodowcowa”. Na jednym ze spotkań dzieci opowiadały o zwierzętach, jakie mają lub jakie chcieliby mieć i dlatego tematem kolejnych zajęć było lepienie ulubionego zwierzaka z plasteliny, które wspólnie miały stworzyć ZOO.

„Wakacje w Bibliotece” potrwają do końca sierpnia. W planach m.in. kolejna wycieczka, ognisko z kiełbaskami i teatrzyk.


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Trwają „Wakacje w Bibliotece”

  1. elzbietajolanta

    Dziękuję osobom prowadzącym wakacje w bibliotece.Zajęcia są wspaniałe.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...