Rekordzista miał ponad 2,5 promila

alkomatW miniony weekend gołdapscy policjanci zatrzymali sześciu mężczyzn, którzy postanowili wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości. W najbliższym czasie czterej rowerzyści, motorowerzysta i kierowca vw usłyszą zarzuty i będą tłumaczyć się ze swojego postępowania przed sądem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do roku, natomiast w przypadku kierowania pojazdem mechanicznym nawet do 2 lat. Ponadto kierowca auta odpowie za jazdę bez uprawnień.

W piątek około10:00 oficer dyżurny miejscowej komendy został powiadomiony o kolizji drogowej w Konikowie. Na  miejsce pojechał policyjny patrol, który ustalił, że kierowca vw transportera cofając najechał na bmw. Tomasz B. został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie i okazało się, że miał prawie promil. Ponadto mężczyzna odpowie za brak uprawnień do kierowania. Tego samego dnia około północy na ul. Cmentarnej został zatrzymany Damian S, który jechał rowerem mając prawie 1,5 promila. Następnego dnia policjanci ruchu drogowego podczas kontroli stanu trzeźwości zmotoryzowanych użytkowników dróg zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów i motorowerzystę. Pierwszy z mężczyzn „wpadł” w ręce mundurowych w Lisach. Mieczysław W.  kierował rowerem mając prawie promil alkoholu w organizmie. Kilka godzin później w Rapie został zatrzymany Sławomir B. 43-letni rowerzysta miał prawie 1,5 promila. Rekordzistą okazał się  Radosław H. , który kierował w Regielach rowerem mając ponad 2,5 promila. Niestety, podczas działań policjanci zatrzymali do kontroli 16-latka, który na ul. 1 Maja kierował motorowerem mając 0,2 promila. O jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Rekordzista miał ponad 2,5 promila

  1. Jest czym i się chwalić. Zamknijcie granicę to ludzie wytrzeźwieją. Dziesięciu się wzbogaciło, a 500 – set zubożało. Cała granica i wielki dobrobyt!

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...