Uwaga – „przewałki”!

Trwają wakacje a nasz region odwiedzają turyści. Nie zapominajmy jednak, że wśród nich mogą być też oszuści. Niejednokrotnie media oraz Policja informowała i przestrzegała mieszkańców przed pojawiającymi się nowymi formami działania oszustów. Tym razem sprawcy zaczęli działać na tzw. przewałkę.

Polega ona na tym, że oszust podczas płacenia rachunku w sklepie lub restauracji wydaje osobie pomniejszoną kwotę należności. Do tego typu zdarzeń może dochodzić także podczas rozmieniania banknotów w kasie lub wymiany waluty w kantorze. Zazwyczaj takim sytuacjom towarzyszy zamieszanie spowodowane zachowaniem „wspólnika”.

Często wtedy osoby oszukane dostają o 100 lub więcej złotych mniej. Analizując pojawiające się informacje można stwierdzić, że sprawcami takich oszustw są najprawdopodobniej osoby o ciemnej karnacji, sportowo ubrane i poruszające się samochodami na zagranicznych rejestracjach.

Apelujemy do Państwa o ostrożność. Przy szybkich transakcjach bardzo łatwo stać się ofiarą „przewałki” i dlatego też radzimy dokładnie przeliczać pieniądze. Bądźmy czujni i pamiętajmy, że pośpiech jest niejednokrotnie złym doradcą.


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Uwaga – „przewałki”!

  1. apap

    Rok temu bardzo popularny był numer z sygnetem. Na polnej drodze zatrzymywał samochody mężczyzna („o ciemnej karnacji”) i prosił o 50-100 zł na paliwo, bo zabrakło na dojazd na granicę. W zamian oferował „złoty” sygnet „warty dużo, dużo więcej”.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...