Cyfrowa szkoła: wojewoda podpisze umowy

W środę 11 lipca 10.00 w sali nr 160 Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie nastąpi podpisanie umów ze szkołami z Warmii i Mazur, które zostały zakwalifikowane do realizacji rządowego programu pilotażowego „Cyfrowa szkoła”.

Umowy będą podpisywać wojewoda Marian Podziewski i organy prowadzące szkoły (prezydent miasta, burmistrz, wójt, starosta).

Przypomnijmy, że wśród 13 beneficjentów z naszego województwa znalazła się również gołdapska „Trójka”. Do programu zgłosiło się 99 szkół.

74 szkoły  nie spełniały wymogów  zarządzenia Rady Ministrów. Nieprawidłowości najczęściej dotyczyły błędnej kalkulacji kosztów dofinansowania wydatków inwestycyjnych.  Kryteria  spełniało 26 szkół. Niestety, kwota, jaka została przyznana naszemu województwu na program, nie wystarczała na dofinansowanie wszystkich. Zespół oceniający, któremu przewodniczył wicekurator Marek Szter, zdecydował o przeprowadzeniu losowania.

Szkoły otrzymają elektroniczne pomoce dydaktyczne, cyfrowe podręczniki i komputery ogólnej wartości blisko 1.700 tys . zł.

Po roku trwania pilotażowego programu,  wojewodowie ocenią jego  efekty.

W całym kraju  w programie uczestniczyć będzie około 380 szkół, budżet państwa przeznaczył na ten cel 61 mln zł.

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Cyfrowa szkoła: wojewoda podpisze umowy

  1. Zainteresowana sprawą

    Po pierwsze, to program pilotażowy. Nie tylko trójka wyraziła chęć uczestnictwa w programie. W ostatniej chwili zmienione zostały warunki uczestnictwa w programie. Wszystkie szkoły, które zgłoszą udział, będą cyfrowe.Sądzę,że lepiej dobrze się do tego przygotować.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...