FILMOWE PODLASIE ATAKUJE!

Białostocki Ośrodek Kultury – Dyskusyjny Klub Filmowy „GAG” zaprasza do udziału w konkursie FILMOWE PODLASIE ATAKUJE! 2012.  20 października 2012 odbędzie się jubileuszowa, X edycja naszej imprezy!
W ubiegłym roku do konkursu zgłoszono rekordową ilość 58 filmów, z czego do konkursu zakwalifikowano 33!
Czy w tym roku uda się pobić ilość i jakość filmów wyprodukowanych na Podlasiu?
Każdy z Was może się do tego przyczynić!
Dlatego jeśli:
Pochodzisz z Podlasia?
Tworzysz krótkometrażowe filmy (fabuły, dokumenty, klipy, animacje)?
Do 10 października 2012 czekamy na Twoje prace!

Filmy można przynosić osobiście lub przesyłać na adres:
FILMOWE PODLASIE ATAKUJE!
ul. Legionowa 5
15 – 281 Białystok

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: AMATORZY i PROFESJONALIŚCI (studenci i absolwenci szkół artystycznych, osoby zawodowo związane z produkcją filmową i telewizyjną).
UWAGA!!! Twórca, analizując swoją dotychczasową edukację i dokonania, decyduje SAM do której kategorii zgłasza swój film.

GRAND PRIX, czyli Nagroda Dyrektora Białostockiego Ośrodka Kultury – 3000 zł

Info dla niezorientowanych

FPA! to jedno z najbardziej rozpoznawalnych działań Białostockiego Ośrodka Kultury oraz jedna z najbardziej znanych niezależnych akcji kulturalnych, służących promocji niezależnego kina – do tej pory pokazy FPA! odbyły się w ponad 80 miastach całej Polski, a także poza jej granicami (m.in. Meksyk, USA, Gruzja, Białoruś, Ukraina, Łotwa, Republika Czeska, Niemcy). Rocznie organizowanych jest ponad 50 międzynarodowych i krajowych pokazów, a profesjonalne wydawnictwa DVD z naszymi filmami można znaleźć w zbiorach filmotek, bibliotek, muzeów, domów kultury i fanów kina na całym świecie. W ramach akcji swoje filmy prezentują m.in.: poeci, dziennikarze, studenci szkół artystycznych i filmowych, artyści plastycy, wykładowcy szkół wyższych oraz nieskażeni komercyjnym podejściem do kina – filmowcy niezależni. Akcja narodziła się w Białymstoku – miejscu styku wielu kultur i religii, krainy artystów, żubrów, dziewiczej przyrody i jedynego w swoim rodzaju potencjału, znajdującego ujście w oryginalnych działaniach twórczych. FPA! to swoiste „filmowo – artystyczne wrota” łączące wszystko to, co najlepsze w Europie Wschodniej z najlepszymi pierwiastkami Europy Zachodniej!!!

Szczegółowe informacje (regulamin konkursu oraz karta zgłoszeń):
facebook.com/filmowepodlasie
www.filmowepodlasieatakuje.pl
www.bok.bialystok.pl

Aby uzyskać więcej informacji o konkursie lub zorganizować pokaz FPA!
napisz: kino@bok.bialystok.pl  lub zadzwoń: 85 742 23 70

Maciej Rant
Kino Forum – Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG”
ul. Legionowa 5
15 – 281 Białystok
t: 85 742 23 70


Aktualności

Powiązane artykuły