Siatkarze z „Trójki” wywalczyli wicemistrzostwo województwa

W środę, 23 maja reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi zdobyła srebrny medal w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkół Podstawowych w Minisiatkówce „Dwójek” Chłopców w Górowie Iławeckim. Do turnieju finałowego, który rozegrany został na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Górowie Iławeckim zakwalifikowały się najlepsze drużyny ze szkół podstawowych w Bartoszycach, Ełku, Gołdapi, Górowa Iławeckiego, Lechowa i Łączna. Niestety, ostatnia z nich nie pojawiła się na parkiecie górowskiej hali nie dając sobie tym samym szans na walkę o zwycięstwo. Turniej wspólnie otworzyli przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego – Wacław Wasiela i dyrektor SP 2 – Mirosław Tchórz. Razem życzyli zawodnikom prawdziwego sportowego współzawodnictwa oraz satysfakcji z wygranych meczy. Zgodnie z decyzją organizatorów turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”. Piękny sukces w finale odniosła drużyna Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gołdapi. Wojownicy Łukasza Tarasiewicza: Dawid Rusak (kpt.), Daniel Szlaszyński, Krzysztof Malijonis, Bartosz Mikielski, Maciej Komarowski, Maksymilian Symko zostali wicemistrzami Warmii i Mazur. Tym samy powtórzyli osiągniecie z kwietniowego Wojewódzkiego Turnieju Finałowego Kinder+Sport. Młodzi adepci w Górowie grali fajną siatkówkę pokazując wiele soczystych zagrań odnieśli trzy zwycięstwa. Na początek wygrali 2:1 (25:13, 20:25, 15:11) z SP Lechowo. Potem ograli 2:1 (25:4, 9:25, 15:4) SP 3 Bartoszyce i jeszcze 2:1 (25:9, 19:25, 15:4) SP 4 Ełk. Ciężkie warunki gołdapskiej „trójce” postawili „nieczysto” grający (rzucający piłkę) gospodarze finału – SP 2 Górowo Iławeckie. Po walce o każdą piłkę i ogromnym wysiłku o zwycięstwie zdecydował tie break, który po niuansach i na przewagi wygrali 16:14 siatkarze z Górowa.

– To niebywały sukces całego zespołu. Chłopcy pokazali charakter i wolę walki – mówi Łukasz Tarasiewicz. Perełką drużyny był Dawid, grający w parze z doskonałym Danielem. Chłopcy otrzymali piękny puchar, a także medale ze srebrnego kruszcu. Drużyna w Górowie była wspierana również przez Waldemara Rusaka. Droga do wicemistrzostwa nie była prosta. Czwartoklasiści zanim sięgnęli po srebrny medal na tej prestiżowej imprezie organizowanej przez Szkolny Związek Sportowy w Olsztynie, zostali mistrzami rejonu (Giżycko) i półfinału (Szczytno). Dziękując zawodnikom, trenerom, rodzicom i dyrektorom szkół, w szczególności gospodarzom, przewodniczący Wacław Wasiela podkreślił panującego podczas rozgrywek ducha walki oraz wspaniałą atmosferę sportową w czasie całych zawodów.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. SP 2 Górowo Iławeckie

2. SP 3 Gołdap

3. SP 3 Bartoszyce

4. SP 4 Ełk

5. SP Lechowo

6. SP Łączno

 

Fot. Wicemistrzowie województwa: Dawid Rusak, Daniel Szlaszyński, Krzysztof Malijonis, Bartosz Mikielski, Maciej Komarowski, Maksymilian Symko w towarzystwie przewodniczącego W-MSZS – Wacława Wasieli i Waldemara Rusak

Fot. Archiwum SP 3


Aktualności

Powiązane artykuły