Trójka-Volley Team jedzie na finał Mistrzostw Polski Kinder + Sport

W sobotę, 26 maja w odległym Międzyrzecu Podlaskim (województwo lubelskie) odbył się Międzywojewódzki Turniej Barażowy w Mini Siatkówce Chłopców o Puchar Kinder + Sport 2012. Siatkarze z „trójki” zagrali jak z nut stawiając kropkę nad i, czego efektem jest awans na finał Mistrzostw Polski do Zabrza.

W hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych Nr 3 zagrały drużyny z drugich i trzecich miejsc z województw: mazowieckiego, lubelskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Były to: UKS „Plas” Warszawa, KS „Metro” Warszawa,  MKS Kraśnik, Skałka Annopol, SUKS Suwałki, BAS Białystok, UKS „Trójka” Gołdap, UKS Czwórka Ełk. Niestety ani Białystok, ani Ełk nie pojawiły się na parkiecie międzyrzeckiej hali nie dając sobie tym samym szans na walkę o awans. Tak jak wcześniej mecz toczył się w formie jednego seta do 25 punktów przy zachowaniu różnicy 2 punktów. Drużyny podzielono na dwie grupy, w których grano systemem każdy z każdym. Od pierwszego meczu gorące gołdapskie strzelby spisywały się koncertowo. Wicemistrzowie województwa: Dawid Rusak, Daniel Szlaszyński i rezerwowy Maksymilian Symko pod wodzą Łukasza Tarasiewicza oraz wspierani rodziną państwa Rusak zmietli najpierw 25:8 – KS „Metro” Warszawę, a następnie 25:7 – MKS Kraśnik. W najważniejszym meczu dnia, a dokładnie w półfinale turnieju barażowego podcięli skrzydła UKS „Plas” Warszawie – wygrywając 25:15, tym samym zapewniając sobie awans na finał Mistrzostw Polski Kinder+Sport w Zabrzu. W meczu finałowym poszli za ciosem pokonując 25:15 zespół Bartka Jasińskiego – SUKS Suwałki. Oba zespoły zagrają za miesiąc w finale.

Moja przeszczęśliwość nie zna granic – tak mówił po awansie do finału Ogólnopolskiego w Zabrzu Łukasz Tarasiewicz, trener czwartoklasistów UKS Trójki Gołdap. Chłopcy grali rewelacyjną siatkówkę i popełnili bardzo mało błędów własnych. W krajowym czempionacie, który odbędzie się w Zabrzu w dniach 1-2 lipca zagrają najlepsze 24 zespoły z Polski. W zeszłym roku województwo warmińsko-mazurskie reprezentowali mistrzowie z AZS UWM SP 30 Olsztyn pod skrzydłami Pawła Loreta, którzy zajęli 21 miejsce. Mistrzami Polski zostali młodzi siatkarze ZSS Radlin (województwo śląskie). Ambasadorem turnieju Kinder + Sport od lat jest Sebastian Świderski, 298-krotny reprezentant kraju, a od niedawna asystent Daniela Castellaniego, trenera siatkarzy Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Nagrodą główną w finale krajowym tegorocznej edycji jest wyjazd na Olimpiadę do Londynu. Organizatorem Międzywojewódzkiego Turnieju Barażowego był UKS „Międzyrzecka Trójka” Międzyrzec Podlaski z Wojciechem Więckowskim w roli głównej. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Minister Edukacji Narodowej i Minister Sportu i Turystyki.

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA:

1. UKS „Trójka” Gołdap

2. SUKS Suwałki

3-4. UKS „Plas” Warszawa

3-4. MKS Kraśnik

5-6. KS „Metro” Warszawa

5-6. Skałka Annopol

7-8. BAS Białystok

7-8. UKS „Czwórka” Ełk

Fot. Szczęśliwa drużyna UKS „Trójka” Gołdap wraz z obecną rodziną państwa Rusak.

Archiwum Szkoły


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Trójka-Volley Team jedzie na finał Mistrzostw Polski Kinder + Sport

 1. Andrzej Sz.

  Panowie ( wszyscy trzej) moje gratulacje i wielki szacunek. Dawid odkładaj kieszonkowe na Olimpiadę do Londynu. Jesteś WIELKI!
  PS. O sukcesie wiedzieliśmy w Gołdapi na bieżąco!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. zainteresowany

  Brawo! Jesteście super SPORTOWCAMI I ZNAKOMITYM PRODUKTEM SPOTROWO-TURYSTYCZNYM TEGO I PRZYSZŁYCH SEZONÓW.!!!Teraz niech wladze znajdą kasę na wyjazd-( stroje,noclegi, NASZYCH SPORTOWCÓW( GRUPĄ KIBICÓW też zapewne się zgłosi!) CENTRUM PROMOCJI ZORGANIZUJE W ZABRZU NA ZAWODACH STOISKO PROMOCYJNE REGIONU- (ulotki, pocztowki, smakołyki)i takim sposobem zacznie się kręcić „interes” dla wszystkich….za rok do Gołdapi na wypoczynek zjedzie pół Śląska! tylko organizacją tego wyjazdu już trzeba się zająć,..p.Żaneto… tylko w Pani nadzieja, że Pani to tak zorganizuje( SĄ CHĘTNI DO POMOCY!)..że o Gołdapi i tutejszych cudach (nie tylko sportowych) bedą pisać Śląskie gazety jeszcze długo!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. SZYMON

  MOCNA EKIPA DOPINGUJĄCA -JEST PODSTAWĄ ZAWODNIKA BRAWO!!!!!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...