Jej ulubioną książką są „Dzieci z Bullerbyn”

barbara_gawryluk_7

barbara_gawryluk_7Z zainteresowaniem trzecioklasiści z „Jedynki” słuchali pisarki Barbary Gawryluk. Spotkanie miało miejsce w poniedziałek w Bibliotece Publicznej.

 

Już na samym początku na pytanie: „Co powinno być na początku książki?”, jeden z młodych słuchaczy wykazał się błyskotliwością, odpowiadając: „Pomysł!”.

Natomiast pomysły autorce podsuwa życie codzienne. Jak mówi – nie ma w jej książkach cudowności i elementów fantasty, treść opiera na swoich przeżyciach, patrzy nierzadko na świat oczami najmłodszego czytelnika.

Jej książki są bogato ilustrowane i wydawane przez renomowane wydawnictwa, wszak autorka „Kaktusa dobrego psa” jest już pisarką popularną.

Barbara Gawryluk jest z wykształcenia filologiem szwedzkim, i – jak potwierdziła – w jakiejś mierze za sprawą książek Astrid Lindgren, szwedzkiej sławnej autorki powieści dla dzieci. Jej ulubioną książką są „Dzieci z Bullerbyn”.

Mimo to na co dzień obcuje również z literaturą dla dorosłych, bowiem tą tematyką jako dziennikarka zajmuje się w Radiu „Kraków”.

– Jestem mile zaskoczona tym spotkaniem – powiedziała Barbara Gawryluk. – Wszyscy słuchali uważnie, nie okazując zniecierpliwienia.


Powiązane artykuły