Jak zdobywać wiedzę w ruchu

przejazdzka segwayem

przejazdzka segwayemW związku z Światowym Dniem Zdrowia w sobotę odbyła się, zorganizowana przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gołdapi, plenerowa impreza prozdrowotna pod hasłem: „Więcej Ruchu Więcej Zdrowa” .

Zadaniem uczestników było przejście wyznaczonej 1,5 km trasy biegnącej przez las.

Na trasie ustawione były stoiska organizatora i współorganizatorów, na których można było posadzić drzewko, przejść boso „ścieżką zmysłów”, zmierzyć ciśnienie i poziom cukru, uzyskać szereg cennych informacji np. na temat przemocy, czy funkcjonowania Starostwa Powiatowego.

Na stanowisku PSSE rozdawane były ulotki tematyczne (prawidłowe odżywianie, choroby przenoszone przez kleszcze, tytoń, nowe narkotyki-dopalacze, meningokoki, choroby nowotworowe, AIDS/HIV). Ponadto można było zmierzyć poziom CO w wydychanym powietrzu. Przygotowano quiz z nagrodami dla dzieci i młodzieży oraz możliwość „zasmakowania witaminowej przyjemności”.

Ponadto na polanie można było skorzystać z zabiegów sollux i krioterapii miejscowej, pracownicy FALCK udzielali instruktażu z pokazem I pomocy.

Dodatkową atrakcją była nauka jazdy segway’em oraz quadem, można też było upiec kiełbaskę przy ognisku.

Impreza zakończyła się wyróżnieniem najstarszego i najmłodszego uczestnika marszu.

W imprezie uczestniczyło ponad 300 osób.

 

Współorganizatorzy: Starostwo Powiatowe, Nadleśnictwo Gołdap, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi, Ośrodek Pomocy Społecznej w Gołdapi, Grupowa Praktyka Pielęgniarek i Położnych „PULS” s.c., Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „WITAL” Ryszard Tymofiejewicz, FALCK MEDYCYNA Spółka z o.o.

Partnerzy:

Redakcja lokalnej gazet „Z bliska”, SP ZOZ Gołdap, Patryk Proniewicki „PRO-CARS” Gołdap.

 


Aktualności

Powiązane artykuły