Ukryte skarby małych miejscowości z „Klasy BGŻ”

Z dniem 1 marca rozpoczęła się rekrutacja do X edycji programu stypendialnego Fundacji BGŻ – „Klasa BGŻ”.  O miejsce w programie mogą ubiegać się uczniowie szkół gimnazjalnych z miejscowości powiatowych i mniejszych, którzy bardzo dobrze się uczą, mają ponadprzeciętną motywację, a jednocześnie znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. W roku szkolnym 2012/2013 do programu będzie mogło dołączyć 80 uczniów.

Zdolni, ambitni, pełni chęci działania na rzecz innych – tak można opisać stypendystów programu „Klasa BGŻ”. Są żywym dowodem na to, że w małych miejscowościach ukryte są prawdziwe skarby. Stypendium jest nagrodą dla tych najzdolniejszych, a udział w nim to wiele możliwości, ale i wyzwań.

„Klasa BGŻ” to nauka w świetnej szkole. Dzięki temu szybko wskakujemy na czołowe miejsca, jesteśmy olimpijczykami, zdobywamy laury.– Agnieszka Januszczyk, uczennica Liceum im. Juliusza Słowackiego w Warszawie, obecnie uczy się w Adcote School w Anglii. – Wiem, że to właśnie udział w „Klasie BGŻ” pozwolił mi na rozwinięcie skrzydeł. Nabrałam pewności siebie, nawiązałam przyjaźnie, które, widząc po naszych absolwentach, są już na zawsze. – dodała.

Ogólnopolski program stypendialny „Klasa BGŻ” realizowany od 10 lat, umożliwia naukę najzdolniejszej młodzieży z całej Polski w 5 renomowanych liceach w Polsce – w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdyni i Szczecinie. Do tej pory skorzystało z niego już ponad 400 uczniów.

Program oferuje 4-letnie wsparcie uzdolnionym absolwentom gimnazjów z małych miejscowości z całej Polski. Pełne finansowanie 3 lat nauki w liceum (w tym opłata za internat, wyżywienie, komitet rodzicielski, podręczniki, comiesięczne kieszonkowe, zajęcia dodatkowe), ale także stypendium na I roku studiów.

Klasa BGŻ, to program, dzięki któremu możemy przyczyniać się do rozwoju talentów młodych ludzi, wspólnie ze szkołami partnerskimi „szlifować diamenty”. Uczestnicy programu należą bowiem do grona najlepszych z najlepszych, nie tylko pod względem stopni, ale też aktywności i zaangażowania społecznego. – powiedziała Małgorzata Zdzienicka – Grabarz, prezes Fundacji. W pełni zasługują na wsparcie,  co widać na każdym kroku. Absolwenci Klasy BGŻ to nasza wielka duma. – dodała.

220 Absolwentów aktywnie działa w Stowarzyszeniu Absolwentów  założonym przez I rocznik uczestników „Klasy BGŻ”.  Od 2007 r. pierwsi uczestnicy programu, obecnie absolwenci szkół wyższych, wspólnie z kolejnymi rocznikami Absolwentów troszczą się o rozwój programu i jego uczestników.

W tym roku po raz pierwszy każdy uczeń gimnazjum, który spełnia kryteria, będzie mógł zgłosić się do programu za pomocą specjalnego formularza on-line dostępnego na stronie: http://www.fundacja.bgz.pl/klasa_bgz/Aplikacja_on_line.html

Uczniowie z powiatu gołdapskiego mogą ubiegać się o miejsce w III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni

Do tej pory z naszych okolic w programie wzięło udział 19 uczniów.

Rekrutacja potrwa do 31 marca 2012 r. (z wyjątkiem liceum w Krakowie, gdzie rekrutacja trwa do 30 kwietnia).   Więcej o Programie i Fundacji: www.fundacja.bgz.pl

Bank BGŻ SA Oddział w Gołdapi identyfikując się z lokalną społeczności  serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w  prowadzonej rekrutacji.


Aktualności

Powiązane artykuły