Uważajmy na włamywaczy

Ostatnio coraz częściej w mediach ukazują się informacje dotyczące włamań i kradzieży. Przestępczy proceder nadal się pojawia, czego przykładem mogą być zdarzenia z terenu sąsiadujących powiatów.

Dlatego też gołdapscy policjanci apelują szczególnie do mieszkańców naszego powiatu o zachowanie czujności i ostrożności. Schematy postępowania włamywaczy są bardzo podobne. Najczęściej dostają się do naszych mieszkań (domów) przez balkon, okna lub piwnice. Łupem złodziei padają pieniądze, biżuteria i inne wartościowe przedmioty. Okazuje się, że przestępcy działają przeważnie w godzinach przedpołudniowych, zakładając, że o tej porze w mieszkaniu nie ma mieszkańców. Sposoby ich postępowania mogą być rozmaite. Często podają się za pracownika dowolnych instytucji lub daleką rodzinę, wypytując o różne informacje dotyczące np. nieobecnego sąsiada. Niedawno także w Gołdapi na ul. 1 Maja  doszło do takiego zdarzenia.

Dlatego też pamiętajmy, że o każdym niepokojącym zajściu powiadamiamy natychmiast policję. Nie lekceważmy żadnego incydentu i przyglądajmy się obcym osobom pojawiającym się w okolicach naszej posesji. Zachowajmy czujność, gdy do sąsiada puka nieznana osoba zbyt długo czekając pod jej drzwiami. Nie zapominajmy, że obok nas ktoś również mieszka i zwróćmy także uwagę na jego własność. Nie bagatelizujmy również zaparkowanych w okolicy samochodów na obcych rejestracjach, ponieważ  nimi mogą się przemieszczać przestępcy. W dużej mierze od nas samych zależy czy stracimy majątek lub czy nasi sąsiedzi padną ofiarami włamywaczy. Ostrożności nigdy za wiele.

 

Po raz kolejny już  policjanci apelują o ostrożność i rozwagę.

W przypadku jakichkolwiek niepokojących sytuacji lub podejrzanych zachowań osób każdorazowo prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Gołdapi pod nr112,  997lub  87 615-54-00

 


Aktualności

Powiązane artykuły