Udana wycieczka

W dniach 15-16 marca uczniowie gołdapskiego gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Wycieczkę zorganizowali nauczyciele Alicja Komorowska, Agnieszka Tomaszewska i Jadwiga Ulewicz.

Wyruszyliśmy w czwartek(15 marca) o 4.00 rano spod szkoły. Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Wojska Polskiego. Dotarliśmy tam ok. godz. 10.30. Na wystawach przeważały muzealia wojskowo-historyczne. W muzeum znajduje się ok. 250 tys. eksponatów: od ogromnych samolotów po drobne tabakierki, papierośnice i odznaczenia. Szczególnie zachwyciły nas misternie wykonane  reprezentacyjne egzemplarze białej broni, często przypominającej raczej obiekt artystyczny. Warto również wspomnieć o bogatej kolekcji zbroi oraz umundurowania z różnych epok, której elementy mogliśmy oglądać w niemal nienaruszonym stanie.

Kolejne godziny spędziliśmy w Centrum Nauki Kopernik. Mieliśmy tam okazję samodzielnie sprawdzać działanie nie tylko urządzeń otaczających nas każdego dnia, ale także działanie naszego mózgu i żywych organizmów.

Dzień zakończyliśmy wieczornym spacerem po warszawskim Starym Mieście.

Kolejnego dnia zwiedziliśmy Sejm RP. Podczas naszej wizyty odbywały się tam obrady i mogliśmy na własne oczy zobaczyć jak wygląda głosowanie nad ustawami w naszym państwie. Następnie wybraliśmy się do Łazienek, gdzie mogliśmy podziwiać wspaniałe rzeźby i malowniczy krajobraz. Na zakończenie zwiedziliśmy TVP. Zostaliśmy oprowadzeni po kilku studiach najpopularniejszych programów telewizyjnych oraz dowiedzieliśmy się jak „od kuchni” wygląda praca w telewizji.

Ok. godz. 17.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Jednogłośnie uznaliśmy wycieczkę za udaną.

Izabela Włoch kl. 3g 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły