Stawiamy na prewencję!

sg_w_lo

sg_w_loW czwartek (8 grudnia) funkcjonariusze Straży Granicznej spotkali się z młodzieżą Liceum Ogólnokształcące w Gołdapi oraz uczniami Szkoły Podstawowej w Galinach. Oba spotkania, choć różne tematycznie, łączy jedno – edukacja prewencyjna.

Uczniowie Liceum przede wszystkim chcieli poznać specyfikę pracy w Straży Granicznej, ale nie tylko. Rozmowa z niemalże dorosłymi już obywatelami wymaga skrupulatnego przygotowania. Młodzież bardzo interesowało to, jak można dostać się w szeregi Straży Granicznej, jak wygląda kurs i czy po maturze sami mogą się starać o wstąpienie do formacji. Funkcjonariusze opisali jak wygląda ich praca, jakie mają obowiązki i z jakimi zdaniami spotykają się na co dzień w służbie.

Aby przybliżyć i utrwalić trudy służby w Straży Granicznej, wykładowcy zaprezentowali tematyczny film poglądowy. Ponadto w trakcie prelekcji funkcjonariusze wspierali się prezentacją o drogowym przejściu granicznym w Gołdapi. Ciekawostką spotkania było praktyczne przybliżenie pracy technika kryminalistyki. Słuchacze mogli doświadczyć, jak pobiera się odciski linii papilarnych, co cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Organizatorzy już zaplanowali kolejne spotkanie z grupą, które tym razem odbędzie się w terenie, aby mogli się przekonać, jak wygląda granica i praca funkcjonariusza w Straży Granicznej.

Natomiast funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach przeprowadził zajęcia z uczniami klasy IV, V, VI Szkoły Podstawowej w Galinach. Temat spotkania był dostosowany do aktualnych zagrożeń, jakie w tym wieku mogą czaić się na najmłodszych. Doświadczenie funkcjonariuszy w prowadzeniu działań prewencyjnych jest ugruntowane systematycznie prowadzonymi cyklami zajęć z młodzieżą. Przygotowana prezentacja multimedialna oraz tematyka spotkania każdorazowo jest odpowiedzią na sygnalizowane problemy przez opiekunów grup, bądź samych zainteresowanych. Tym razem Straż Graniczna skupiła się na tematyce „Przeciwdziałania narkomanii”.

Por. SG Justyna Szubstarska, rzecznik prasowy komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

sg_w_lo_1


Aktualności

Powiązane artykuły