Rowerzyści pod wpływem alkoholu

alkomatW najbliższym czasie dwaj mieszkańcy powiatu gołdapskiego staną przed sądem i odpowiedzą za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu. Obydwaj mężczyźni zatrzymani zostali przez patrol ruchu drogowego we wtorek i środę na terenie powiatu. 45-latek miał ponad pół promila natomiast 55-letni – prawie pół promila alkoholu w organizmie.

Zarówno za popełnione wykroczenie i przestępstwo usłyszą zarzuty. Przypominamy, że kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do 1 roku a wykroczenie podlega karze aresztu lub grzywny.

We wtorek około 11:00 w Pluszkiejmach patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli rowerzystę. Okazało się, że 55-letni Leszek B. miał prawie pół promila alkoholu w organizmie. Podobna sytuacja miała miejsce wczoraj około południa na trasie Rapa – Banie Mazurskie. Tym razem policjanci zatrzymali 45-letniego Jerzego K. Kierujący rowerem poddany badaniu miał ponad pół promila. Jednoślady zostały zabezpieczone przez osoby wskazane. W najbliższym czasie mężczyźni usłyszą zarzuty a o ich losie zdecyduje sąd. Przypominamy, że kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do 1 roku a wykroczenie podlega karze aresztu lub grzywny. (IS)


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Rowerzyści pod wpływem alkoholu

  1. Jak zwykle to wszystko na co stać naszą Gołdapską policje !!! Biorą przykład z pana B . po swoim fachu który już nie pracuje i też stracił prawo jazdy !!! sami nie jesteście św. a na ludziach się mścicie !!!