Nowy sprzęt w KP PSP w Gołdapi

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi, 19 grudnia 2011 odbyło się przekazanie, a także prezentacja nowego namiotu pneumatycznego wraz z osprzętem. Sprzęt ten został zakupiony dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie oraz Starostwa Powiatowego w Gołdapi.
Nowy namiot będzie służył mieszkańcom powiatu gołdapskiego w sytuacjach kryzysowych. Sprzęt tego typu jest niezastąpiony w budowie szpitali polowych, systemów dekontaminacyjnych, punktów medycznych, jest doskonałym schronieniem dla poszkodowanych w wypadkach masowych.
Na miejscu działań ratowniczych może być wykorzystany jako namiot dowódczo-sztabowy  lub zaplecze kwatermistrzowskie. Ważną cechą namiotu jest to, że może on być wykorzystywany nawet w bardzo niekorzystnych warunkach pogodowych). Kolejną istotną zaletą namiotu jest szybkość jego rozkładania, ponieważ napełniany może być za pomocą elektrycznej pompki oraz alternatywnie z 6 litrowej stalowej butli z powietrzem.
Namiot wyposażony jest w nagrzewnicę dzięki której można uzyskać komfortową temperaturę nawet podczas dużego mrozu. W skład otrzymanego zestawu wchodzi:
– namiot pneumatyczny,
– nagrzewnica powietrza,
– termostat,
– zestaw oświetlenia wewnętrznego.

kpt. Kamil Pawlukanis,
zdjęcia: sekc. Seweryn GryniewiczAktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Nowy sprzęt w KP PSP w Gołdapi

  1. Anonim

    Może wypożyczą latem na biwak

     
  2. niby do czego on będzie służył ??????????????chyba na biwaki albo garaż !!!!!!!!!!