Nowy sprzęt w KP PSP w Gołdapi

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi, 19 grudnia 2011 odbyło się przekazanie, a także prezentacja nowego namiotu pneumatycznego wraz z osprzętem. Sprzęt ten został zakupiony dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie oraz Starostwa Powiatowego w Gołdapi.
Nowy namiot będzie służył mieszkańcom powiatu gołdapskiego w sytuacjach kryzysowych. Sprzęt tego typu jest niezastąpiony w budowie szpitali polowych, systemów dekontaminacyjnych, punktów medycznych, jest doskonałym schronieniem dla poszkodowanych w wypadkach masowych.
Na miejscu działań ratowniczych może być wykorzystany jako namiot dowódczo-sztabowy  lub zaplecze kwatermistrzowskie. Ważną cechą namiotu jest to, że może on być wykorzystywany nawet w bardzo niekorzystnych warunkach pogodowych). Kolejną istotną zaletą namiotu jest szybkość jego rozkładania, ponieważ napełniany może być za pomocą elektrycznej pompki oraz alternatywnie z 6 litrowej stalowej butli z powietrzem.
Namiot wyposażony jest w nagrzewnicę dzięki której można uzyskać komfortową temperaturę nawet podczas dużego mrozu. W skład otrzymanego zestawu wchodzi:
– namiot pneumatyczny,
– nagrzewnica powietrza,
– termostat,
– zestaw oświetlenia wewnętrznego.

kpt. Kamil Pawlukanis,
zdjęcia: sekc. Seweryn GryniewiczAktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Nowy sprzęt w KP PSP w Gołdapi

 1. Anonim

  Może wypożyczą latem na biwak

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. niby do czego on będzie służył ??????????????chyba na biwaki albo garaż !!!!!!!!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...