Podsumowanie projektu – wydarzenie dla społeczności

elza_7Zakończył się projekt „Uwierzyć w siebie” realizowany przez Stowarzyszenie Kulturalno-Ekologiczno-Turystycznego Alternatywa przy wsparciu Gminy Gołdap.

Uczestnicy a zarazem członkowie S.KET-Alternatywy  wystąpili z przedstawieniem pt. „Opowieść wigilijna z Elzą” dla gołdapskich gimnazjalistów. W zabawny sposób duchy „rozprawiły się” z krnąbrną nastolatką, która zmieniła swe niepozytywnie postępowanie.

Publiczność nagrodziła „aktorów” gromkimi brawami. Następnie wszyscy wspólnie zasiedli do wieczerzy wigilijnej, przełamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

Po zaspokojeniu potrzeb „ducha i ciała” nastąpiła kolejna, miła część spotkania – Św. Mikołaj rozdał młodzieży prezenty. Była też niespodzianka – chłopcy zrobili quiz świąteczny dziewczętom. Nagrodą za dobrą odpowiedź były gumki do włosów.

Wystąpiły: Ewa Jurkiewicz, Bożena Tabiś, Maryla Karłowicz, Alicja Tynecka, Monika Kossakowska – Mikołaj.

Wrażenia powigilijne gimnazjalistów:

„Zasiedliśmy do stołu, a nasza wychowawczyni zrobiła nam sporą niespodziankę, przedstawiając „Opowieść wigilijną z Elzą”. Wszyscy byli pod wrażeniem gry aktorskiej naszej pani”(Kamila)  «(…) obejrzeliśmy ciekawe przedstawienie oparte na motywach  „Opowieści wigilijnej”. Biliśmy brawa» (Dominika) „Przedstawienie było bardzo zabawne oraz pouczające” (Dominik”) „Bardzo podobało mi się przedstawienie, które odegrała Pani Jurkiewicz i jej koleżanki ze S.KET-Alternatywy”(Mateusz Sz.)

„Gdy wszyscy myśleli, że to będzie zwykła wigilia, do sali wszedł Mikołaj” (Patryk) „Pani zaskoczyła nas, zapraszając Mikołaja”. ( Szymon)

„Ciekawie też było, gdy przyszedł mikołaj i musieliśmy zaśpiewać piosenkę lub powiedzieć wierszyk”. (Ewa) „Chłopcy zorganizowali nam różne zagadki, za każdą dobrą odpowiedź dostawało się gumkę do włosów”. (Magda)

„Wigilia bardzo mi się podobała. Mam nadzieję, że będzie ich więcej w tej samej atmosferze z tymi samymi ludźmi. Wigilia na pewno zostanie mi na długo w pamięci. Miło spędziłam czas”. (Ewelina)

„Najbardziej z wigilii podobało mi się, gdy wszedł na salę Mikołaj i trzy świąteczne duchy”.(Kuba).

herbgold

Zdjęcia: Agnieszka UrynowiczAktualności

Powiązane artykuły