Mamy wojewodę

wojewoda

wojewodaPrezes Rady Ministrów Donald Tusk powołał na stanowisko wojewody warmińsko-mazurskiego Mariana Podziewskiego – informuje Edyta Wrotek, rzecznik prasowy wojewody.

Marian Podziewski z Polskiego Stronnictwa Ludowego będzie pełnił po raz drugi funkcję wojewody warmińsko-mazurskiego. To pierwszy taki przypadek w historii  województwa warmińsko-mazurskiego, by wojewoda pełnił kolejno dwie kadencje.

Życiorys

Marian Podziewski urodził się 8 września 1955 roku w Gołdapi.

Ukończył zarządzanie i marketing na wydziale humanistycznym Akademii Podlaskiej w Siedlcach, a także podyplomowe studia prawno-samorządowe w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Swoją karierę zawodową rozpoczął w 1977 roku w Państwowym Ośrodku Maszynowym w Gołdapi. W 1979 roku objął stanowisko kierownika zakładu w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Gołdapi.

Pracę w samorządzie rozpoczął w 1998 roku, kiedy został powołany na stanowisko wiceburmistrza Gołdapi. Funkcję tę pełnił aż do listopada 2007 roku, kiedy decyzją Prezesa Rady Ministrów powołany został na stanowisko wojewody warmińsko-mazurskiego.

Oprócz kariery zawodowej od początku zajmował się działalnością społeczną i polityczną.

Od 1982 roku jest członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego. W PSL pełni funkcje członka Rady Naczelnej PSL i Prezydium Zarządu Wojewódzkiego PSL. Do 2008 roku był ściśle związany z Parkiem Krajobrazowym Puszczy Rominckiej jako Przewodniczący Rady Parku. W 2006 roku miał okazję współtworzyć Fundację Puszczy Rominckiej i angażować się w działania transgraniczne, które zaowocowały międzynarodowymi projektami na rzecz przyrody.

Jako podharcmistrz i strażak-ochotnik jest również związany z Ochotniczą Strażą Pożarną i Związkiem Harcerstwa Polskiego.

Od 29 listopada 2007 roku jako wojewoda warmińsko-mazurski z powodzeniem realizuje politykę rządu w naszym województwie.

Jego ogromna pasja to żeglarstwo i przyroda.


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Mamy wojewodę

 1. mIrek

  Gratulacje. Radocha i wielki pożytek dla Gołdapi.
  I delikatnie mówiąc utarcie nosa tym wszystkim „prawdziwym gołdapskim patriotom”, którzy podczas ostatnich wyborów znowu dali przykład w jaki sposób myśli się o własnych czterech literach a nie o Gołdapi. Taaak , to do was szemrane tuzy gołdapskiej polityki. Życzę wam w związku ze zbliżającymi się świętami ” wszystkiego najlepszego”.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Andrzej

  Dobry chlop z tego Mariana.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...