Zaprojektuj kartkę i wygraj nagrodę!

otwarcie_mokradeł

otwarcie_mokradeł2 lutego to Światowy Dzień Mokradeł. Z tej okazji Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej ogłasza dla młodzieży konkurs na wykonanie kartki okolicznościowej poświęconej temu dniu.

Puszcza Romincka to doskonałe miejsce do poznawania mokradeł. Stawy, rzeki, torfowiska, rozlewiska bobrowe i inne tereny podmokłe kryją w sobie ogromne bogactwo form życia. 2 lutego 1971 roku nastąpiło podpisanie Konwencji Ramsarskiej, której celem jest ochrona obszarów wodno-błotnych. W rocznicę tego wydarzenia na całej Ziemi obchodzony jest Światowy Dzień Mokradeł. Z tej okazji zapraszamy młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie na wykonanie kartki okolicznościowej. Kartki wraz z wypełnionym formularzem zgłoszenia należy przesłać na adres Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej do 20 stycznia 2012 roku. Fundatorem nagród w konkursie jest Starostwo Powiatowe w Gołdapi i WFOŚiGW w Olsztynie.

Regulamin i wzory formularzy zgłoszenia do konkursu dostępne są na stronie internetowej Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej – pod linkiem:

http://parkikrajobrazowewarmiimazur.pl/puszczyrominckiej/dolne_menu-edukacja-konkursy-rok_szkolny_2011-12.html

 

(anm)


Aktualności

Powiązane artykuły