Kierowali po „jednym głębszym”

alkostopKolejni kierowcy, którzy wykazali się lekkomyślnością zostali zatrzymani w miniony weekend przez gołdapskich funkcjonariuszy. Mężczyźni kierowali samochodami mając ponad 1 i 2 promile alkoholu w organizmie. Kodeks karny za kierowanie w stanie nietrzeźwości pojazdem mechanicznym przewiduję karę pozbawienia wolności do 2 lat i utratę prawa jazdy na 10 lat.

Pierwszy z kierowców został zatrzymany w sobotę wieczorem, po tym jak pomiędzy Rożyńskiem Wielkim a Małym i spowodował kolizję.  W trakcie wymijania Rafał O. kierując volkswagenem Golfem zjechał ze swojego pasa jezdni i uderzył przejeżdżającą skodę. Okazało się, że 26-latek był pijany. Badanie wykazało, że miał on prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Drugi nietrzeźwy kierowca został zatrzymany około północy w Baniach Mazurskich. Kierujący volkswagenem Passatem Kamil J. miał 1,2 promila. Obaj mężczyźni nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami. W najbliższym czasie mieszkańcy powiatu gołdapskiego będą tłumaczyć się przed sądem. Ponadto kierowca Golfa poniesie konsekwencje spowodowanej kolizji. (IS)


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Kierowali po „jednym głębszym”

  1. karać i jeszcze RAZ KARAĆ zabierać dożywotnie prawko jeb…m bez mózgom a samochody tak samo na poczet kary a nie daj Boże by komuś coś zrobili jaka wtedy bieda !!!! strach dziecko do szkoły wysłać a co mówić do sklepu po lizaka !!! jezdzi zbyt dużo takich cwaniaków pod wpływem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. Noemi

    „…Mężczyźni kierowali samochodami mając ponad 1 i 2 promile alkoholu w orgazmie…” chyba jakieś chochliki 😀

    1. Nawet jeśli chochlik, to zdecydowanie tendencyjny:-)