Kolejny sukces Barbary Dmuchowskiej

b_dmuchowska

b_dmuchowskaBarbara Dmuchowska mieszkanka Rudzi (gmina Gołdap) z klubu Baza Mrągowo została brązową medalistką mistrzostw świata juniorów w żeglarskiej olimpijskiej klasie RS:X. To kolejny krążek w kolekcji uzdolnionej zawodniczki. Przed rokiem na Cyprze wywalczyła srebro w klasie do 17 lat.

W tym roku po całym sezonie wytężonej pracy, kilku kontuzjach i kłopotach zdrowotnych Basia potwierdziła, że ciągle jest w elicie, miesiąc wcześniej zdobyła 6 miejsce Mistrzostw Europy, w tym roku wywalczy . Regaty w Cagliari na Sardynii były popisem Polek, które w komplecie stanęły na podium. Mistrzynią świata została Agnieszka Bilska (Hestia Sopot), a wicemistrzynią Kamila Smektała z YKP Warszawa. Jeśli dodamy do tego, że złoto wśród zdobył Paweł Tarnowski (Hestia Sopot) – to obrazuje potencjał Polski w tej konkurencji.