Rozbity infomat

infomat

infomatTak po dzisiejszej nocy wygląda infomat zainstalowany na elewacji Magistratu. Urządzenie sprawdziło się, gdyż co i raz widoczna była przy nim grupa osób surfujących po Internecie.

Miejmy nadzieję, że monitoring zarejestrował sprawcę.

Przy okazji… Czy nie warto zastanowić się nad sugestią, by biuro monitoringu znajdowało się w Urzędzie Miejskim, by obserwacją (i tylko obserwacją) zajmowali się choćby emerytowani policjanci.To jest raczej dobra praktyka.

Trudno bowiem jest wyobrazić sobie dobre funkcjonowanie monitoringu łącząc to z dyżurem na komendzie. Dyżurny wszakże musi od czasu do czasu oderwać głowę od monitora, gdyż jest wiele innych spraw i informacji o zdarzeniach.

infomat


Aktualności

Powiązane artykuły

13 komentarzy do “Rozbity infomat

 1. Gołdapianin

  Wystd ! jak można niszczyć takie rzeczy ?
  może jak sprawca odpowie za swoje czyny, inny będą mieli pokaz że nie wolno tak robić. to być może bedzie mniej rozbijania takich urządzeń jak pomaganie turystom

   
 2. rolnik

  No przecież pod artykułem z 19.10.11r pt. „Przyjechało bydło” napisałem że część tego bydła nadal chodzi po mieście. Trzeba było pilnować, bo wiadomo że jak łazi to poniszczy.

   
 3. Ja tu tylko sprzątam

  Normalna dzicz, małpy trzeba wysłać tam gdzie ich miejsce, w klatki i do dżungli ewentualnie do puszczy Rominckiej – przynajmniej będzie jeszcze jedna atrakcja

   
 4. obywatel

  przestańmy głaskać dzieci swoje a zacznijmy je wychowywać. Niech ktoś wreszcie podejmie właściwą decyzję i zacznie wykorzystywać właściwie monitoring. . Panie burmistrzu i wy radni remontujecie centrum miasta komu? tym bandytom żeby mogli to potem zniszczyć. Mądra propozycja pada od redakcji może emerytowani policjanci lub ktokolwiek zajął by się monitoringiem, wtedy to BYDŁO gołdapskie zacznie odpowiadać za swoje czyny.

   
  1. Marian

   Propozycja mądra, jednak jest dużo ludzi bezrobotnych i to ich należy zatrudnić – o co dawać kolejne wynagrodzenia tak „biednym” emerytowanym policjantom

    
 5. edek

  Monitoring?! a to dobre …może jakby ktoś to jeszcze obsługiwał, to może ,może…

   
 6. xyz

  W sprawie monitoringu: pamiętacie zniszczony słup ogłoszeniowy przy targowicy, tuż pod kamerą? Jak potoczyła się sprawa, bo coś ucichło… Monitoring pomógł znaleźć sprawcę?

   
 7. Gołdapiak

  Proponuje zamiast patroli pieszych, które są wprowadzone jako służby ponadnormatywne dla policjantów należało by patrolować miasto pojazdem bez napisów Policja i wychwytywać miejscowych głupków .Te uszkodzenie to nie pierwszy incydent w centrum miasta

   
 8. znawca

  Jest paru radnych którzy udają że chcą coś zrobić, pokażcie wreszcie panie i panowie czy gołdap naprawdę leży wam na sercu czy tylko pokazówki na zdjęciach w portalach co to wy nie robicie.

   
 9. pevex

  Jezeli bezmózgowcy którzy tego dokonali nie zostaną ujawnieni, to jestem za likwidacją monitoringu, który nic pożytecznego dla mieszkańców nie daje! Jeżeli zaś uda się ich złapać to koniecznie trzeba ujawnić publicznie ich wizerunki,to jest najlepszy sposób na ukaranie takich imbecyli.

   
 10. kosciuszkowiec

  po co w takie cos inwestować jak to będzie rozwalone ja bym wolał dać dla biednych dzieci ta gotówkę niż w takie rzecz inwestować rozwalaj i będą rozwalać i tak zostanie
  Moje zdanie jest takie
  zamiast takie coś robić to cos dla domu dziecka dać dla dzieci

   
 11. znawca

  dla jakiego domu dziecka. przecież już u nas niema domu dziecka teraz mamy super dom którym zarządzają księżą

   
 12. Marek

  Monitoring powinien moim zdaniem być obsługiwany tak by natychmiast była reakcja grupy patrolowej czy interwencyjnej .Centrum obsługi powinno znajdować się nie na policji a gdzieś w gminie i powinna zajmować sie tym Straż Miejska a jak nie to może jakaś firma ochrony osób i mienia .