Szczęście w nieszczęściu?

lot_zeromskiegoJedną z bardziej istotnych informacji, które można było usłyszeć podczas wtorkowego posiedzenia Zarządu Powiatu Gołdapskiego dotyczy dróg.

Ta lepsza informacja wiąże się z około dwustumetrowym i mocno dziurawym odcinkiem ulicy Cmentarnej. Okazuje się, że remont tej drogi (prawdopodobnie we wrześniu) zrobi wykonawca obwodnicy.

Informacja mniej optymistyczna dotyczy ulicy Górnej, bowiem nie przeszedł wniosek Starostwa o dofinansowanie zewnętrzne budowy tej drogi. A szkoda. Mimo to jest szansa, że zapewniony na ten cel przez gminę i powiat wkład własny wykorzystany zostanie na sfinansowanie remontu odcinka ul. Żeromskiego od obwodnicy w kierunku konkatedry. Być może dla niektórych użytkowników dróg będzie to szczęście w nieszczęściu, gdyż zdaniem części gołdapian ten odcinek Żeromskiego jest raczej bardziej niż Górna wykorzystywany przez pojazdy. Natomiast zdaniem dyrektora powiatowego Zarządu Dróg Leszka Kowalewskiego na ten cel (konkretnie na położenie nowej nawierzchni ścieralnej) potrzeba 200 tys. zł.

Zarząd Starostwa pozytywnie zaopiniował tę propozycję.

Dodatkowo dyrektor w swoim sprawozdaniu wspomniał o problemach związanych z budową zalewu, gdyż częsta wywózka ziemi z tego miejsca odbija się negatywnie na okolicznych drogach. W tym celu skontaktował się już z inwestorem i wykonawcą.


Aktualności

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “Szczęście w nieszczęściu?

 1. essoxx

  No tak ul. Górna jest piękna wizytówka centrum lepiej remontować ul. Żeromskiego przecież mieszkają tam radni (radny)

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. wit

  Jak może być częściej wykorzystywana jak się tamtędy nie da prawie przejechać, Lepiej jechać inną drogą. Jeżdżą ci co muszą.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. obserwator

  A dlaczego mówi się tylko o drogach powiatowych w Gołdapi. Z tego co się orientuję powiat to nie tylko miasto.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. siłacz

  warto pamiętać, że ten radny optował za remontem ul. Górnej, ktora z przyczyn niezależnych nie weszła w program remontowy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...