Powiatowe placówki w gotowości

zarzad_powiatuPodczas wtorkowego posiedzenia Zarządu Powiatu Gołdapskiego opiniowano między innymi wykonanie budżetu Starostwa za pierwsze półrocze. Dochody wykonano w 53,72 proc. Uzyskano też nadwyżkę 1 431 291 zł.

Zarząd zaakceptował dwóch dodatkowych lekarzy mających wydawać opinie związane z przyjmowaniem pacjentów do Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego. Są to: Wojciech Matecki i Grzegorz Skupski (razem jest pięciu lekarzy opiniujących).

W kolejnym punkcie programu dyrektorzy podległych placówek informowali o stanie przygotowań do nowego roku szkolnego. Przedstawili m.in. stan liczbowy kadry i uczniów. W LO zatrudnionych jest 33 nauczycieli, w tym 22 w pełnym wymiarze. Od początku roku uczęszczać będzie do tej szkoły 364 uczniów. W ZSZ zatrudnionych jest 53 nauczycieli, do szkoły pójdzie w tym roku 430 uczniów.

Do Bursy Szkolnej złożono 13 podań. Przy okazji Zarząd zatwierdził dzienną stawkę za pobyt w tej placówce w wysokości 40 zł. Z usług znajdującego się tam schroniska w sezonie korzystają głównie emeryci i rowerzyści. Znajdujący się obok Bursy Dom św. Faustyny „Nie lękajcie się” ma 30 wychowanków, o czym na tym samym posiedzeniu poinformowała kierująca placówką.

Było też bezrobociu – stopa bezrobocia wyniosła w czerwcu w powiecie gołdapskim 20,4 proc. Powiat jest na 61 miejscu w kraju i na 12 w województwie. Bezrobotni pochodzą głownie ze wsi. Najmniej osób bez w pracy jest w grupie posiadających wyższe wykształcenie.

zarzad_powiatu

 


Aktualności

Powiązane artykuły