Odpowie za jazdę wężykiem

policja_odznakaW najbliższym czasie 35-letni mieszkaniec powiatu gołdapskiego ponownie stanie przed sądem i będzie odpowiadał za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości. Nie był to pierwszy tego typu wyczyn Sylwestra K. Mężczyzna ma już orzeczony bezterminowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz rowerów. Tym razem, kiedy jechał wężykiem nie zauważył, że wszystko rejestruje kamera policyjnego wideorejestratora.

Interwencja z udziałem Sylwestra K. miała miejsce pod koniec czerwca br. w Boćwince. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 35-latka na drodze gminnej. Pijany mężczyzna był tak skupiony na kierowaniu rowerem, że nie zauważył nadjeżdżającego radiowozu. Funkcjonariusze znali już Sylwestra K. z podobnych wyczynów. Mieszkaniec powiatu gołdapskiego został przez nich zatrzymany do kontroli niespełna 2 tygodnie wcześniej. Wtedy to 35-latek miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Kolejne spotkanie z rowerzystą zakończyło się pobraniem krwi, ponieważ mężczyzna nie był w stanie poddać się badaniu alkomatem.

Podczas sprawdzania cyklisty w policyjnej bazie danych okazało się, że rowerzystę obowiązuje bezterminowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i rowerów wydany przez Sąd Rejonowy w Olecku. Teraz mężczyzna ponownie stanie przed obliczem temidy i będzie musiał wytłumaczyć się ze swojego postępowania. (is)


Aktualności

Powiązane artykuły