Dwanaście medali „Piorunów”

plywanie_10W dniach 21-22 Marca na pływalni w Giżycku odbyły się XII Wiosenne Zawody Pływackie o puchar Burmistrza Giżycka. Do rywalizacji stanęło ponad 339 zawodników i zawodniczek z 27 klubów a wśród nich 9 pływaków z MUKS PIORUN Gołdap. Podopieczni Trenera Adama Kozłowskiego wywalczyli 12 medali: 3 złote, 2 srebrne oraz 7 brązowych.

Najwięcej medali zdobył Dawid Sobolewski który tym razem cztery razy stanął na podium. Zdobył on 1. miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym, 1. miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym, 1. miejsce na 200 m stylem dowolnym oraz 3. miejsca na dystansie 400 m stylem dowolnym. Dawid w klasyfikacji generalnej zawodów uplasował się na pierwszym miejscu nie dając żadnych szans rywalom.

Bardzo dobrze zaprezentował się Miłosz Januszkiewicz dwa razy zdobywając srebrny medal w stylu grzbietowym na dystansach 100 i 200 metrów.

Dwa medale brązowe wywalczyła Natalka Zapolnik zajmując trzecie miejsca na dystansach 50 m dowolnym oraz 100 m stylem Grzbietowym.

W stylu klasycznym dwa razy na trzecim miejscu podium stanął także Marcim Przyborowski rywalizując na dystansach 50 m oraz 200 m

Mateusz Sztuk wrócił do Gołdapi z jednym krążkiem na szyi – zajął on 3. miesce na dystansie 200 m stylem grzbietowym.

Srebrny medal wywalczyła także Basia Mejcz rywalizując na dystansie 200 m stylem klasycznym.

Wszystkim startującym Piorunkom oraz ich rodzicom składamy serdeczne gratulacje.

Działalność klubu jest współfinansowana ze środków Gminy Gołdap.