Gołdapianie wywalczyli sześć miejsc na podium

W miniony weekend na hali sportowej w Goniądzu (województwo podlaskie), odbyły się Otwarte Mistrzostwa Goniądza w Tenisie Stołowym o Puchar Burmistrza Goniądza. Gołdapianie wywalczyli sześć miejsc na podium.

Bardzo dobrze zaprezentował się Dominik Święcki zdobywając dwa miejsca na podium – II miejsce w kategorii open (startowało ponad 100 zawodników), i II miejsce w deblu. Julia Jankowska w kategorii 5-8 klasy zajęła I miejsce i III w kategorii open kobiet.

Mateusz Marcinkiewicz zajął I miejsce w kategorii klas 5-8 i II drugie miejsce w deblu. Dobry występ zanotował Kacper Święcki, zajmując V miejsce w kategorii klas 5-8. W meczu o wejście do pierwszej czwórki nieznacznie przegrał w piątym secie z zawodnikiem o trzy lata starszym.

Marek Różycki i Grzegorz Wesołowski w kategorii deble uplasowali się na III miejscu. W półfinale przegrali z parą z Gołdapi Marcinkiewicz – Święcki, prowadząc w piątym secie 8-10. Ostatecznie młodzi zawodnicy zwyciężyli 18-1, przechodząc do meczu finałowego.

W mistrzostwach udział wzięła rekordowa liczba zawodników i zawodniczek, łącznie 142 osoby we wszystkich kategoriach. W sobotę rozegrano mecze klas 1-4, 5-8 szkół podstawowych oraz kategorię „Goniądzak” i „Goniądzanka”. Natomiast w niedzielę rozegrano mecze w kategoriach open, weteran, debel.

W zawodach uczestniczyli zawodnicy i zawodniczki z Augustowa, Bełdy, Białobrzegów, Białegostoku, Burdeniszek, Chodorówki, Czarnej Białostockiej, Gołdapi, Goniądza, Grajewa, Kolna, Korycina, Kuźnicy, Łap, Łomży, Moniek, Pisanicy, Słobódki, Sokółki, Suchowoli, Wasilkowa, Wysokiego Mazowieckiego i Żarnowa.

W organizacji i sędziowaniu pomagali: Cezary Zyskowski, Jarosław Kłubowicz, Stanisław Gorzoch, Sławomir Rembeliński.

Burmistrz Goniądza, Grzegorz Andrzej Dudkiewicz, najlepszym zawodnikom w poszczególnych kategoriach wręczył pamiątkowe puchary, medale oraz nagrody rzeczowe.

Po zakończonym turnieju organizatorom wręczono upominki ufundowane przez Gminę Gołdap oraz Starostwo Powiatowe.