Gołdapianin Dawid Chilicki na drugim miejscu w II Międzynarodowych Mistrzostwach Warmii i Mazur

Gołdapianin Dawid Chilicki wywalczył drugie miejsce  w kategorii kadet II podczas II Międzynarodowych Mistrzostw Warmii i Mazur Ostróda 201. W meczu finałowym przegrał z aktualnym mistrzem Polski.

Od czwartku do soboty (12-14 września) w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji obywały się II Międzynarodowe Mistrzostwa Warmii i Mazur, juniorów, kadetów i młodzików, w tenisie stołowym. W imprezie oprócz młodzieży krajowej wystąpili reprezentanci Szwecji i Chin, Białorusi, Litwy, Łotwy i Rosji. Jedyną triumfatorką z Warmii i Mazur okazała się Natalia Bogdanowicz (KSTS Warmia Lidzbark Warmiński) – zwyciężczyni turnieju młodziczek.

Ta sama zawodniczka była piąta w rywalizacji juniorek, gdzie grały pingpongistki o kilka lat starsze. W młodzikach dzielnie poczynał sobie Kryspin Stolatczyk (Dekorglass Działdowo), zajmując ostatecznie trzecie miejsce.

Dawid Chilicki (KSTS Warmia Lidzbark Warmiński) doszedł do finału turnieju kadetów (2 miejsce). W grupie juniorów  w czołówce uplasowali się zawodnicy Dekorglassu Działdowo: Patryk Bielecki – 5 miejsce i Mateusz Rutkowski – 7 miejsce.

Po zakończeniu turnieju w niedzielę (15 września) uczestnicy Mistrzostw Warmii i Mazur udali się na PGE Narodowy , gdzie trwa  ogólnopolska inauguracja sezonu tenisa stołowego w Polsce.

Zawody odbywały w trzech kategoriach wiekowych – młodzik, kedet i junior.