Do 20 lipca br. wszystkie gminy z województwa warmińsko-mazurskiego mogą otrzymać środki na przeprowadzenie darmowych szkoleń informatycznych dla mieszkańców. Projekt jest całkowicie finansowany ze środków funduszy europejskich przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) i nie wymaga wkładu własnego ze strony samorządów. Warunkiem udziału jest przygotowanie projektu szkoleń do 150 tys. złotych i złożenie wniosku przez stronę internetową www.jawinternecie.edu.pl, prowadzoną przez Fundację Legalna Kultura, jednego z operatorów w tym regionie.
– To niezwykle ważne, aby lokalne społeczności mogły korzystać w pełni z dobrodziejstw internetu – mówi minister cyfryzacji, Marek Zagórski. – Projekt „Ja w internecie” umożliwia poznanie i oswojenie nowoczesnych technologii. Uczestnicy szkoleń otrzymają narzędzia, które nauczą ich m.in. poszukiwania informacji w sieci, komunikacji online, obsługi oprogramowania, czy korzystania z e-usług.
Szkolenia przekażą też wiedzę w wielu obszarach tematycznych, np. Rodzic w internecie, Mój biznes w sieci, Moje finanse i transakcje w sieci,Działanie w sieciach społecznościowych, Tworzę własną stronę internetową (blog), Rolnik w sieci, Kultura w sieci.
– Czasu na zgłoszenie jest coraz mniej, ale naprawdę warto. Gminy mogą dać swoim mieszkańcom wspaniały prezent: darmowe szkolenia, blisko miejsca zamieszkania, umiejętności użyteczne w życiu codziennym oraz sprzęt, który po projekcie będzie mógł zasilić infrastrukturę szkół – podkreśla Wojciech Szajnar, zastępca dyrektora Centrum Projektów Polska Cyfrowa.
Otrzymanie grantu nie wymaga wkładu własnego i można z niego pokryć wszystkie koszty realizacji szkoleń, w tym zakup brakującego sprzętu komputerowego.
– Zapraszam samorządowców do kontaktu z nami – mówi Kinga Jakubowska, prezes Fundacji Legalna Kultura. – Pomożemy w złożeniu wniosku i promocji szkoleń. Dla mieszkańców to wielka szansa na rozwój, poprawienie jakości życia i ich bezpieczeństwa w globalnej rzeczywistości.
Samorządy z województwa warmińsko-mazurskiego będą mogły wziąć również udział w naborze organizowanym przez innego operatora w tym regionie – Instytut Działalności Publicznej, który już wkrótce uruchomi możliwość składania aplikacji przez gminy.
Więcej informacji o trwających naborach na stronie CPPC
Z innej beczki:
Od najbliższego poniedziałku czyli za 5 dni obowiązują nowe zasady odbioru i segregacji śmieci. Tymczasem nie ma nadal rozstrzygniętego przetargu na wywóz nieczystości, strona http://www.czystagoldap.pl nie działa, na stronie Urzędu Miejskiego brak jakichkolwiek informacji o terminach odbioru, zasadach, kto i na jakich zasadach będzie dostarczał opakowania. Jednym słowem: burdel! Taki sam bałagan jak przy betonowaniu Placu Zwycięstwa, budowach przy Promenadzie Zdrojowej, PWiKu, Domu Kultury i OSiRze.
Jak to było panie Luto: samorząd jest dla ludzi? Chyba swoich! Pana rządy w tym mieście to największy błąd!
I jeszcze trzy najinteligetniejsze.To też wielki błąd.Wystarczy posłuchać.A robotę robią inni.
Szkoda,a mial być ktoś taki fajny, ze rodzina.Tak krótko trzeba bylo czekać.Rozczarowana.
Panie „błąd” proszę pojechać do burdelu i nie obrażać personelu tam pracującego. W brew opinii jest tam ład i porządek. Za to w Gminie co się dzieję to i Luto podejrzewam nie wie.
Oj pewnie nie a szkoda.Grunt to dobrze sie pokazać na początku,sztuczny tłum zrobić,tyle pracy.Nie rozumiem dzisiejszych kobiet,wiedzą ze człowiek ma rodzinę a latają.Żalosne.
Cztery lata lansowania się kończą.Nie pomoże nawet to, że bliżej wyborów będą wstęgi i i otwarcia.Cztery lata to za długo na eksperymenty wojskowego.Czas na wymianę całego dworu .