Każda gmina może otrzymać środki na szkolenia informatyczne dla mieszkańców!

Do 20 lipca br. wszystkie gminy z województwa warmińsko-mazurskiego mogą otrzymać środki na przeprowadzenie darmowych szkoleń informatycznych dla mieszkańców. Projekt jest całkowicie finansowany ze środków funduszy europejskich przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) i nie wymaga wkładu własnego ze strony samorządów. Warunkiem udziału jest przygotowanie projektu szkoleń do 150 tys. złotych i złożenie wniosku przez stronę internetową www.jawinternecie.edu.pl, prowadzoną przez Fundację Legalna Kultura, jednego z operatorów w tym regionie.

 

– To niezwykle ważne, aby lokalne społeczności mogły korzystać w pełni z dobrodziejstw internetu – mówi minister cyfryzacji, Marek Zagórski. – Projekt „Ja w internecie” umożliwia poznanie i oswojenie nowoczesnych technologii. Uczestnicy szkoleń otrzymają narzędzia, które nauczą ich m.in. poszukiwania informacji w sieci, komunikacji online, obsługi oprogramowania, czy korzystania z e-usług.

 

Szkolenia przekażą też wiedzę w wielu obszarach tematycznych, np. Rodzic w internecie, Mój biznes w sieci, Moje finanse i transakcje w sieci,Działanie w sieciach społecznościowych, Tworzę własną stronę internetową (blog), Rolnik w sieci, Kultura w sieci.

– Czasu na zgłoszenie jest coraz mniej, ale naprawdę warto. Gminy mogą dać swoim mieszkańcom wspaniały prezent: darmowe szkolenia, blisko miejsca zamieszkania, umiejętności użyteczne w życiu codziennym oraz sprzęt, który po projekcie będzie mógł zasilić infrastrukturę szkół – podkreśla Wojciech Szajnar, zastępca dyrektora Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Otrzymanie grantu nie wymaga wkładu własnego i można z niego pokryć wszystkie koszty realizacji szkoleń, w tym zakup brakującego sprzętu komputerowego.

– Zapraszam samorządowców do kontaktu z nami – mówi Kinga Jakubowska, prezes Fundacji Legalna Kultura. – Pomożemy w złożeniu wniosku i promocji szkoleń. Dla mieszkańców to wielka szansa na rozwój, poprawienie jakości życia i ich bezpieczeństwa w globalnej rzeczywistości.

Samorządy z województwa warmińsko-mazurskiego będą mogły wziąć również udział w naborze organizowanym przez innego operatora w tym regionie – Instytut Działalności Publicznej, który już wkrótce uruchomi możliwość składania aplikacji przez gminy.

Więcej informacji o trwających naborach na stronie CPPC


Aktualności

Powiązane artykuły

6 komentarzy do “Każda gmina może otrzymać środki na szkolenia informatyczne dla mieszkańców!

 1. Błąd

  Z innej beczki:
  Od najbliższego poniedziałku czyli za 5 dni obowiązują nowe zasady odbioru i segregacji śmieci. Tymczasem nie ma nadal rozstrzygniętego przetargu na wywóz nieczystości, strona http://www.czystagoldap.pl nie działa, na stronie Urzędu Miejskiego brak jakichkolwiek informacji o terminach odbioru, zasadach, kto i na jakich zasadach będzie dostarczał opakowania. Jednym słowem: burdel! Taki sam bałagan jak przy betonowaniu Placu Zwycięstwa, budowach przy Promenadzie Zdrojowej, PWiKu, Domu Kultury i OSiRze.
  Jak to było panie Luto: samorząd jest dla ludzi? Chyba swoich! Pana rządy w tym mieście to największy błąd!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Jadwiga

   I jeszcze trzy najinteligetniejsze.To też wielki błąd.Wystarczy posłuchać.A robotę robią inni.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Anonim

    Szkoda,a mial być ktoś taki fajny, ze rodzina.Tak krótko trzeba bylo czekać.Rozczarowana.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
  2. Corleone

   Panie „błąd” proszę pojechać do burdelu i nie obrażać personelu tam pracującego. W brew opinii jest tam ład i porządek. Za to w Gminie co się dzieję to i Luto podejrzewam nie wie.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Anonim

    Oj pewnie nie a szkoda.Grunt to dobrze sie pokazać na początku,sztuczny tłum zrobić,tyle pracy.Nie rozumiem dzisiejszych kobiet,wiedzą ze człowiek ma rodzinę a latają.Żalosne.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 2. ktoś

  Cztery lata lansowania się kończą.Nie pomoże nawet to, że bliżej wyborów będą wstęgi i i otwarcia.Cztery lata to za długo na eksperymenty wojskowego.Czas na wymianę całego dworu .

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...