Wyjeżdżasz służbowo do Warszawy? Zobacz jak wynająć apartament w Warszawie

warszawa

Warszawa to miasto tętniące życiem. To tutaj swoje siedziby ma wiele mniejszych i większych przedsiębiorstw. Nie dziwi zatem fakt, że destynacją większości podróży służbowych jest właśnie stolica Polski.

Wyjazdy służbowe najczęściej wiążą się z koniecznością znalezieniem noclegu. Hotel? To nie jedyna opcja! Komfortowy nocleg w Warszawie to również nowoczesne, świetnie zlokalizowane apartamenty i mieszkania na doby. Pracując z dala od domu, możesz czuć się… jak w domu.

Służbowo do Warszawy

Służbowy wyjazd do Warszawy powinien być zaplanowany od A do Z. To miasto, przez które przewija się każdego roku miliony osób – mieszkańców stolicy, turystów i biznesmenów. Infrastruktura usługowa Warszawy jest oczywiście bardzo rozbudowana, ale najlepsze restauracje, sale konferencyjne oraz hotele są najczęściej w całości lub znacznej części zarezerwowane nawet kilka miesięcy wstecz. Załatwianie noclegu w Warszawie na tzw „ostatni moment” nie jest dobrym rozwiązaniem – może się bowiem okazać, że będziemy skazani na hotel o niższym standardzie lub w kiepskiej lokalizacji (np. na obrzeżach Warszawy). Alternatywą dla hotelu są apartamenty w Warszawie.

Hotel czy apartament?

Hotel to zdecydowanie najpopularniejsze rozwiązanie kwestii noclegowej w stolicy Polski. Do wyboru mamy ponad 100 różnych obiektów, w których przygotowano około 14 tysięcy miejsc noclegowych (liczba hoteli i liczba miejsc noclegowych w Warszawie stale rośnie). Zdecydowana większość z tych miejsc posiada wysoki lub bardzo wysoki standard. Ceny doby hotelowej są bardzo różne i mogą wahać się od około 200-300 zł na jedną noc, do nawet 1-2 tysięcy. Koszt noclegu zależy przede wszystkim od standardu obiektu, wyposażenia pokoju oraz dostępu do rozmaitych usług dodatkowych. Istotny wpływ na cenę noclegu ma równie lokalizacja danego hotelu – im bliżej centrum, w im lepiej skomunikowanej części Warszawy, tym będzie ona wyższa.

Alternatywą dla hoteli są doskonale usytuowane i świetnie wyposażone apartamenty. Ich standard jest porównywalny lub wyższy niż standard pokoi w hotelach sieciowych. Do dyspozycji gości są mieszkania o powierzchni od kilkunastu do kilkudziesięciu metrów kwadratowych, funkcjonalnie zaprojektowane i urządzone ze smakiem, wyposażone we wszelkie niezbędne sprzęty i urządzenia. Apartamenty znajdują się w odrestaurowanych, klimatycznych kamienicach lub nowoczesnych apartamentowcach, które zlokalizowane są w centrum miasta lub w pobliżu centrum (m.in. w Śródmieściu, na Mokotowie i Woli).

Apartament w Warszawie

Dobry apartament w Warszawie to apartament, który można wynająć zarówno na dzień lub dwa, jak i na tydzień, czy miesiąc. Istotna jest lokalizacja i otoczenie budynku, odległość od wybranych punktów stolicy oraz bliskość węzłów komunikacyjnych, a także udogodnienia w samym mieszkaniu. Stylowe, nowocześnie zaaranżowane mieszkania na wynajem to świetna propozycja dla osób, które podczas podróży służbowych chcą się czuć niemal jak w domu. Tę opcję wybierają również ludzie, które potrzebują trochę więcej przestrzeni niż są w stanie zaoferować pokoje hotelowe.

W poszukiwaniu dobrych apartamentów w Warszawie warto zajrzeć na strony wyłącznie zaufanych firm oferujących usługi noclegu. Wybierajmy firmy które działają długo na warszawskim rynku usług turystycznych i z roku na rok poszerzają swoją noclegową ofertę dla osób odwiedzających stolicę Polski. Dzięki temu możemy być pewni, że nasz pobyt w tym nadwiślańskim mieście przebiegnie bezproblemowo i przyjemnie.


Porady

Powiązane artykuły