Konkurs Agrobiznes 2024. Czekają na zgłoszenia

Po raz drugi w historii samorząd województwa ogłasza konkurs Laur Agrobiznesu. Jego celem jest wyróżnienie najbardziej aktywnych osób z terenu województwa warmińsko-mazurskiego związanych zawodowo z rolnictwem, rybactwem, sektorem rolno-spożywczym, w tym przedsiębiorców. Pula nagród do podziału wynosi 70 tys. zł.

– Do konkursu zapraszamy rolników, którzy wyróżniają się doskonałą organizacją gospodarowania, stosowaniem nowoczesnych technologii przy zachowaniu zasad ochrony środowiska przyrodniczego, ponadprzeciętną aktywnością zawodową, w tym wysokim poziomem produkcji rolniczej – mówi marszałek województwa Marcin Kuchciński.- Zapraszamy też producentów  wytwarzających wysokiej jakości rolnicze surowce i żywność.

Konkurs ma też za zadanie przybliżyć społeczeństwu niepodważalne atuty rolnictwa, rybactwa, agrobiznesu wytwarzającego żywność stanowiącą mocne strony naszego regionu.

Podmioty, które mogą zgłaszać kandydatów, to samorządy terytorialne, samorząd rolniczy, związki branżowe, organizacje społeczno-zawodowe rolników, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie oraz placówki naukowe z terenu województwa.

Uczestnicy mogą startować w siedmiu kategoriach:

– gospodarstwo tradycyjne,

– gospodarstwo wysokotowarowe,

– gospodarstwo/przedsiębiorstwo innowacyjne,

– gospodarstwo ekologiczne/ stosujące metody ekologiczne,

– gospodarstwo specjalistyczne/działy specjalne,

– przetwórcy żywności regionalnej, naturalnej, tradycyjnej (opartej na surowcach z województwa warmińsko-mazurskiego),

– gospodarstwo rybackie.

Przewidziana nagroda dla laureatów w każdej z ocenianych kategorii wynosi 5 tys. zł brutto, za drugie miejsce do 3 tys. zł brutto i za trzecie miejsce do 2 tys. zł brutto. Na zgłoszenia czekamy do 30 września.

Szczegóły i zgłoszenia na stronie: 

https://warmia.mazury.pl/obszary-wiejskie/aktualnosci/9325-konkurs-agrobiznes-2024-czekamy-na-zgloszenia

Biuro Prasowe


Aktualności

Powiązane artykuły