Minisiatkówka plażowa. Awansowali do Finału Polski do Kołobrzegu

Para Maciej Rawinis / Wiktor Wawrzyn awansowała do Finału Polski do Kołobrzegu. W niedzielę, 16 czerwca na „Dzikiej Plaży” w Iławie rozgrywane były Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Minisiatkówce Plażowej o Puchar Kinder Joy of moving w trzech kategoriach wiekowych: U-11, U-12 i U-13.

Na trzech boiskach i przy bardzo niekorzystnych warunkach atmosferycznych (padający deszcz, wiatr i niska temperatura) zagrały trzy pary UKS Trójka Gołdap przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Duet U-11 – Maciej Rawinis / Wiktor Wawrzyn wzniósł się na wyżyny umiejętności i po czterech godzinach gry zajął w mistrzostwach województwa 3 miejsce i awansował do 2. Wielkiego Finału Polski w Minisiatkówce Plażowej o Puchar Kinder Joy of moving 2024 do Kołobrzegu.

Pary U-13: Nikodem Juklewicz / Juliusz Buraczewski oraz Tymoteusz Kołodziej / Dawid Jaźwiński zajęły w Iławie odpowiednio miejsca 5 i 6. Pięć dni wcześniej (11 czerwca) na plaży w Iławie rywalizowali młodzicy podczas Finału Województwa w Siatkówce Plażowej Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej.

Do gry o medale przystąpiło trzech zawodników UKS Trójka Gołdap przy Szkole Podstawowej nr 3. Podczas upalnej pogody para Mikołaj Rawinis / Mateusz Repow uplasowała się na 9 pozycji, zdobywając cenne doświadczenie. Natomiast gołdapianin Jakub Czernicki (zawodnik UKS Trójka Gołdap) w barwach AZS UWM Olsztyn w parze z Adamem Łukaszewiczem okazał się bezkonkurencyjny, odnotowując pięć zwycięstw został mistrzem województwa młodzików na piasku.

Już w dniach 22-23 czerwca przystąpi do Półfinału Mistrzostw Polski Młodzików w miejscowości Wielka Nieszawka koło Torunia.

Ogromne gratulacje

SP3 w Gołdapi 

 

Powiązane artykuły