Immanuel Kant w Dubeninkach

W dzisiejsze przedpołudnie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dubeninkachodbył się wernisaż wystawy „Gołdap i Ludzie w czasach Kanta”. Dzisiejsze wydarzenie jest pierwszą częścią cyklu wędrującej wystawy, która odwiedzi różne miejscowości powiatu gołdapskiego i okolic.

Na spotkaniu obecni byli mieszkańcy Dubeninek, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dubeninkach oraz przedstawiciele Biblioteki Publicznej w Gołdapi. Otwarcie wystawy było okazją do spotkania się z lokalną społeczności, aby wspólnie poznawać historię regionu i jego związek z epoką Immanuela Kanta.

Podczas wernisażu uczestnicy mieli możliwość wysłuchania kuratorskiego oprowadzania, co pozwoliło im lepiej zrozumieć kontekst historyczny prezentowanych treści. Wystawa „Gołdap i Ludzie w czasach Kanta” jest autorskim projektem Biblioteki Publicznej w Gołdapi, która została przygotowana z okazji Roku Immanuela Kanta na Warmii i Mazurach.

Na zakończenie Agnieszka Dziobkowska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Gołdapi wręczyła pamiątkowy numizmat oraz najnowsze wydanie „Traktatu o wiecznym pokoju” autorstwa Immanuela Kanta.

Wystawę można obejrzeć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dubeninkach do 27 czerwca. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy i zgłębienia fascynującej historii Gołdapi oraz jej mieszkańców w czasach Kanta.

Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach

Powiązane artykuły